• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

سومین دوره مسابقات چالش‌‎های حوزه فناوری اطلاعات برگزار شد

ictpressICTPRESS - سومین دوره از مسابقات چالش‌‎های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با رویکرد بررسی چالش های حوزه فین تک، در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از دبیرخانه این رویداد، مسابقات فین تک شریف به عنوان سومین دوره از مسابقات چالش های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در محل باشگاه کسب ‌و کار دانش بنیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

 

 

مسابقات چالش های حوزه فناوری اطلاعات با هدف حل چالش‌های موجود در این حوزه و با هدف شناسایی افراد توانمند برای حل این چالشها برگزار می شود و در هر کدام از این رویدادها یک چالش خاص در حوزه ICT مورد هدف قرار می‌گیرد. از این رو سومین دوره از این مسابقات به مسابقات فین‌تک دانشگاه صنعتی شریف (Fintech Challenge) اختصاص یافت که هدف آن حل مسائل واقعی فینتکی، خلاقیت و نوآوری در فناوری‌های نوین مالی، بانکداری و پرداخت الکترونیک به همراه معرفی استارتاپ‌های برتر این حوزه به سرمایه‌گذاران بود.

 

 

علی روزی طلب، دبیر اجرایی سومین دوره از مسابقات فین‌تک چلنج دانشگاه شریف گفت: هدف اصلی این مسابقات شناسایی افراد با توانایی حل چالش و اتصال آنها به بازار کار است، بنابراین از کلیه علاقه‌مندان و استارت‌آپ‌ها به این حوزه برای شرکت در این مسابقات دعوت به عمل آمد و حدود ۳۰۰ نفر در این مسابقات ثبت‌نام کردند که در نهایت حدود ۲۰۰ نفر در این مسابقه شرکت کردند.

وی با بیان اینکه پراکندگی این افراد از تهران و صرفا از دانشگاه شریف نبوده و از همه شهرستان‌ها در این چالش حضور داشتند، افزود: در کنار این اکوسیستم، از تعدادی از شرکت‌ها نیز دعوت شد تا به عنوان سرمایه‌گذار در این رویداد حضور پیدا کرده و علاوه بر آشنایی با شرکت‌کنندگان، بتوانند برای رفع چالش‌های اصلی مسابقه که براساس نیاز آنها انتخاب شده به بازار کار متصل شوند و نیاز بازار کار در این حوزه را برطرف کنند.

به گفته روزی‌طلب، این مسابقات در سه چالش فنی و یک چالش ایده‌پردازی برگزار شد و شرکت‌کنندگان ۱۰ ساعت برای ارائه راه‌حل های خود زمان داشتند.

 

شماره خبر: 42889
تاریخ: سه شنبه 22 مرداد 1398  5:27 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط