• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

ASUS حرفه ای ترین کارت گرافیک سری R9AMD را معرفی كرد

ICTPRESS - چندی پیش شرکت AMD از نسل جدید کارت های گرافیک خود پرده برداری كرد که به طور کلی نام گزاری آن با سری های قبلی متفاوت است و AMD آن را R9 نام گذاری كرده است.

به گزارش ICTPRESS ، در همین راستا شرکت ایسوس کارت گرافیکی MatrixR9280X ازخانواده ROG باویژگی اختصاصي Hotwire و20درصد قدرت خنک‌ کنندگی بهترمعرفی شد.

این ویژگی‌ها امکان افزایش ولتاژوفرکانس دریک محدوده ایمن را فراهم می‌کنند.
دوکارت گرافیکی MatrixR9280XPlatinum و MatrixR9280Xstandard اعضای جدید خانواده کارت‌های گرافیکیROG ‌هستند که ازتراشهRadeonR9280X استفاده می‌کنند.

همانطور که کاربران حرفه‌ای ازمحصولات ROG انتظاردارند کارت گرافیکی جدید MatrixR9280X به همراه فناوری‌های جدید واختصاصی ایسوس مانند سیستم‌ خنک‌کننده Direct CU II همراه با لوله های مسی برای دستیابی به عملکرد بالا و کاهش دما تولید شده است.
اتصال Hotwire برای کنترل ولتاژ وماژول‌های تنظیم‌ کننده ولتاژDIGI+ از دیگرامکانات این کارت‌ها هستند که کارایی قدرتمندی دراجرای تنظیمات پیشرفته کارت دارند وازطریق یک نرم‌افزار برای اجرای ساده تنظیمات کاربران ازتمام توان کارت گرافیکی می‌توانند استفاده کنند.
کارت گرافیکی MatrixR9280X ازمزایای طراحی سیستم خنک‌ کننده برپایه مس بهره‌منده شده است که حرارت را ازپردازنده گرافیکی به اطراف کارت هدایت می‌کند.کارت درمقایسه بامدل مرجع RadeonR9280X که توسط AMD معرفی شده20درصد خنک‌ تر است و تا سه برابر نویزصوتی کمتری تولید می‌کند.
دراین مدل از دو فن خنک‌ کننده100میلی‌ متری استفاده شده که لذت بازی در یک بستر پایدار، خنک و بی‌صدا را نمایش می‌دهد.
تراشه R9280X درفرکانس1000مگاهرتز اجرا می‌شود درحالی که فرکانس پردازنده گرافیکی درمدل R9280X لاتینی و صد مگاهرتز افزایش نسبت به مدل مرجع به1000 مگاهرتز رسیده است.
کارت گرافیکی R9280X دارای فناوری اختصاصی ROGVGAHotwire است که ظرفیت بیشتری برای اورکلاکینگ تامین می‌کند و کاربران می‌توانند با اتصال ترمینال مخصوص Hotwire درکارت MatrixR9280X به مادربورد ولتاژ بیشتری دراختیار کارت قراردهند.
برای کارایی بهتر این بخش، کلیدهای کنترل ابزار TweakIt به برخی از مادربوردهای سری ROG ا فزوده شده است تا تنظیمات ولتاژ به راحتی امکان‌ پذیر باشد و توان کارت گرافیکی وسرعت اجرای بازی را بطور امن افزایش دهند.
توسط کارت گرافیکی MatrixR9280X نرم‌افزار TweakIt محدوده وسیع‌تری از تنظیمات ولتاژ را نسبت به مدل‌های قبلی دراختیارکاربرقرارمی‌دهد وهمچین به سرعت می‌توان فن‌های 100میلی‌ متری کارت را فعال کرد تا بطور همزمان با ایجاد جریان هوا، دمای کارت کاهش پیدا کند.
کارت MatrixR9280X دارای حالت امن برای اورکلاکینگ است وبا اجرای آن کارت به تنظیمات پیش‌ فرض باز می‌گردد بنابراین با انتخاب تنظیمات نا پایدارکاربران می‌توانند کارت را به سرعت به حالت پایدار قبلی تغییردهند ضمن این که لوگوی درخشان ایسوس دربالای کارت نیزمی‌تواند وضعیت آن را به کاربران اعلام کند زیرا متناسب با لود پردازش کارت، رنگ لوگو نیز تغییر می‌کند.
کارت گرافیکی MatrixR9280X ازمزیت‌های فناوری اختصاصی DIGI+ ایسوس بارگولاتورهای تنظیم کننده ولتاژ به همراه اجزا Supper Alloy Power استفاده می‌کند.

خازن‌های جامد سوپر آلیاژی، چوک‌های هسته بتنی وMOSFET های سخت، مقاومت بیشتری دربرابرتنش وگرما دارند زیرا درآنها ازموادی با فرمول‌های خاص استفاده شده است.درنتیجه این فناوری‌ها پایداری ودوام کارت نیز افزایش پیدا می‌کند.
رگولاتورهای DIGI+ دارای 20 فاز توان و تنظیم‌ کننده‌های ولتاژ دیجیتالی هستند تا برای آزمون‌های عملکرد آمادگی لازم را داشته باشند و به توانی بی‌نظیر در مقایسه با سایرکارت‌های گرافیکی دست پیدا کنند.
همچنین رگولاتورهای تنظیم کننده ولتاژDIGI + به همراه اجزا Supper Alloy Power، نویز‌های الکترومغناطیسی را کاهش می‌دهند و باعث افزایش طول عمرکارت می‌شوند.بطوری که درمقایسه بامدل مرجع میزان نویزها تا30 درصد کاهش پیدا کرده وبرآورد می‌شود عمر کارت تا 2.5 برابرافزایش داشته باشد.
ابزار بهینه ‌سازی ایسوس  ROG به کاربران کارت گرافیکی MatrixR9280X امکان کنترل ولتاژ، فرکانس هسته پردازشی، حافظه گرافیکی، سرعت فن‌ها و آستانه مصرف توان را می‌دهد تا به راحتی و با اعتماد به نفس کارت را اورکلاک کنند.
نرم‌افزار اختصاصی ROG دارای جزییات زیادی برای کالیبراسیون خطی وبهینه ‌سازی فرکانس ‌است که امکان کنترل مناسب روی چندین پارامتر را فراهم می‌کند و با کمک آن می‌توان رکوردهای جهانی اورکلاکینگ ثبت کرد.
ضمن این که ازطریق ابزار نمایش کنترل هسته گرافیکی می‌توان بطورهمزمان تصاویر بهینه‌سازی عملکرد را در اینترنت به اشتراک گذاشت ودیگران این تنظیمات را حین بازی بطور زنده مشاهده می‌کنند.

شماره خبر: 15989
تاریخ: یکشنبه 28 مهر 1392  12:17 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط