• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

ابداع (STS) امکان مشاهده آن سوی خودرو را فراهم می کند

ICTPRESS - پژوهشگران اروپایی سامانه ای موسوم به " سیستم مشاهده از پشت " (STS) ابداع کرده اند که امکان مشاهده آن سوی خودروهای بزرگ را فراهم می کند.

به گزارش ICTPRESS، در سامانه محققان دانشگاه پورتو پرتغال، خودرو بزرگ جلویی نامرئی می شوند و راننده می تواند جاده را بدون این خودروی بزرگ که دید او را مسدود کرده، مشاهده کند.
یک نمایشگر سبک وزن در جلوی دید راننده نصب می شود تا بتواند آن سوی خودروی جلویی را مشاهده کند. این شیوه از راننده ای حمایت می کند که در بزرگراه پشت یک خودروی بزرگ که حرکت کندی دارد حرکت می کند و نمی تواند بفهمد آیا امکان سبقت گرفتن ایمن برایش وجود دارد یا خیر.
اگر راننده خودرویی که از سیستم استفاده می کند و خودرویی که از روبه رو در حال نزدیک شدن است با سرعت 90 کیلومتر در ساعت حرکت کنند و 10 متر از هم فاصله داشته باشند ، تاخیر تصویر 200 میلی ثانیه است.
در فرایندی که شامل سیستم مشاهده از پشت می شود یک دوربین وب کم، رو به جلو روی شیشه جلوی خودروی بزرگ نصب می شود. اتومبیل ها یا همان خودروهای کوچک به یک نمایشگر LCD شفاف روی شیشه جلوی خود مجهز می شوند. راننده خودروی کوچک قادر است در حالتی که این خودروی بزرگ جاده را اشغال و دید او را مسدود کرده است، وضعیت جاده را برای سبقت گرفتن ایمن مشاهده کند.
این سیستم در شبیه ساز رانندگی و جاده آزمایش شده است.
جزئیات این مطالعه ماه جاری در سمپوزیوم بین المللی واقعیت افزوده و ترکیبی در استرالیا عرضه خواهد شد.
محققان که از چندین سال پیش بر روی این سیستم کار می کنند  نتایج به دست آمده را امیدوار کننده خوانده اند. در این شیوه از پروتکل ارتباط بی سیم استاندارد 802.11p که امکان ارتباط خودرو به خودرو را بدون تاخیر خاصی امکان پذیر می کند استفاده شده است.

شماره خبر: 16009
تاریخ: دوشنبه 29 مهر 1392  11:05 AM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط