• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

ناسا به ربات شبه‌انسانی مهارت‌های پزشکی آموزش مي دهد

ICTPRESS - محققان ناسا در حال آموزش مهارت‌های پزشکی به ربات شبه‌انسانی Robonaut2 هستند تا از این ربات در شرایط اضطراری به عنوان پزشک فضایی استفاده کنند.

به گزارش ICTPRESS ، ربات 2.5 میلیون دلاری Robonaut2 با نام مستعار R2 برای انجام فعالیت در داخل یا خارج از ایستگاه فضایی بین‌المللی سال 2011 راهی ایستگاه شد.
اکنون محققان ناسا با استفاده از نسخه زمینی ربات R2 که دوقلوی مکانیکی ربات فضانورد مستقر در ایستگاه فضایی محسوب می‌شود، آموزش مهارت‌های پزشکی به ربات را آغاز کرده‌اند.
هدف از آموزش مهارت‌های پزشکی به ربات شبه‌انسانی R2، اطمینان از وجود یک پزشک جانشین در فضا است که به راحتی توسط تیم کنترل زمینی هدایت شده و قادر به امدادرسانی به فضانوردان بیمار باشد.
انجام سونوگرافی روی یک مدل، استفاده از یک وسیله سرنگ مانند برای تزریقات بخشی از تمرینات پزشکی ربات شبه‌انسانی R2 محسوب می‌شود که در موسسه تحقیقات متودیست هیوستون در حال پیگیری است.
یادگیری مهارت‌های پزشکی توسط ربات شبه‌انسانی Robonaut2 علاوه بر فضا روی زمین نیز کاربرد داشته و می تواند برای پزشکان به منظور انجام اقدامات درمانی در مناطق دورافتاده کاربرد داشته باشد.

شماره خبر: 17620
تاریخ: دوشنبه 5 اسفند 1392  8:40 AM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط