• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

ناسا صدها میلیون دلار به «بوئینگ» پرداخت کرد

13980806000241_Test_PhotoNICTPRESS - گزارش حسابرسی گفته است که ناسا با پرداخت صدها میلیون دلار به شرکت بوئینگ یک قرارداد ثابت برای توسعه سفینه فضایی برای حمل فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS)، بسته است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS  به نقل از آر. اف.ای، گزارش حسابرسی گفته است که ناسا با پرداخت صدها میلیون دلار به شرکت بوئینگ قرارداد ثابت برای توسعه یک سفینه فضایی برای حمل فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS)، بسته است.

ایالات متحده از زمان پایان برنامه Space Shuttle در سال ۲۰۱۱ به روسیه تکیه کرده است تا خدمه خود را به ایستگاه فضایی بین‌المللی منتقل کند، اما در حال حاضر قردادهای میلیاردی با دو شرکت بوئینگ و اسپیس‌ایکس بسته تا آنها را برای ساخت یک سفینه فضایی در  خدمت خود درآورد. 

طبق قرارداد منعقد شده بین ناسا و این دو شرکت، بوئینگ و شرکت خصوصی اسپیس‌اکس موظف هستند، سفینه‌ای با قابلیت حمل فضانوردان را طراحی کنند تا ناسا، فضانوردان را به ایستگاه فضایی ارسال کند. 

گزارش جدید حاکی از آن است:  ناسا توافق کرده مبلغ ۲۸۷.۲ میلیون دلار بیشتر از قیمت‌های ثابت بوئینگ را برای کاهش فاصله ۱۸ ماهه در پروازهای ISS پیش بینی شده در سال ۲۰۱۹ بپردازد.

برنامه خدمه تجاری با تأخیر همراه است زیرا این دو شرکت با مشکلات فنی و ایمنی روبرو هستند.

 

از ماه مه سال ۲۰۱۹، قراردادهای بوئینگ و اسپیس اکس ۴.۳ میلیارد و ۲.۵ میلیارد دلار ارزش گذاری شده بود که هر شرکت ۶ مأموریت مسافرتی به ایستگاه فضایی را تقبل کرده بود.

شماره خبر: 43692
تاریخ: دوشنبه 27 آبان 1398  2:19 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط