• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

ایستگاه فضایی چین تکمیل می‌شود

13980820000234_Test_PhotoNICTPRESS - طراح اصلی برنامه فضایی سرنشین‌دار چین گفت: این کشور قصد دارد ساخت ایستگاه فضایی را به اتمام برساند و حدود سال ۲۰۲۲ آن را بهره‌برداری کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS ، به نقل از شینهوا، ژو جیان پینگ، طراح اصلی برنامه فضایی سرنشین‌دار چین در نشست خبری که در جنوب گوانگدونگ برگزار شد، گفت: این کشور قصد دارد ساخت ایستگاه فضایی را به اتمام و حدود سال ۲۰۲۲ آن را به بهره برداری برساند.

ژو افزود: این ایستگاه فضایی به وزن ۱۰۰ تن و در اختیار داشتن سه فضانورد طراحی شده است که بنا به گفته مقامات فضایی چین می‌تواند در صورت لزوم بزرگ‌تر نیز شود.

طراح اصلی برنامه فضایی سرنشین دار چین ادامه داد: هدف اصلی از ساخت ایستگاه فضایی این است که چین بتواند به کشوری مستقل از فناوری پرواز طولانی مدت در فضای نزدیک به زمین تسلط یابد و این توانایی را برای انجام آزمایش‌های علمی طولانی مدت در نزدیکی داشته باشد.

ایستگاه فضایی به عنوان سکوی اصلی چین برای تحقیقات علوم فضایی ساخته خواهد شد؛ با هدف تسلط بر فناوری‌ها در ساخت و بهره برداری از امکانات بزرگ فضایی، فناوری‌هایی که زندگی و سلامت فضانوردانی را که اغلب در مدار پرواز می‌کنند.

دفتر مهندسی فضایی این کشور «CMSEO» اعلام کرده ماژول اصلی ایستگاه فضایی چین (CSS) به زودی راه‌اندازی می‌شود.

 

 

شماره خبر: 43698
تاریخ: سه شنبه 28 آبان 1398  1:03 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط