• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

افزایش مقاومت بال هواپیما با الهام از استخوان انسان

13980902000074_Test_PhotoNICTPRESS - دست یافتن به دانش جدید در مورد نحوه حفظ قدرت و استحکام استخوان ها باعث شده زمینه برای تولید موادی فراهم شود که می توان از آنها برای ساخت محصولات مقاوم تر صنعتی استفاده کرد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از نیواطلس، محققان می گویند با الهام گرفتن از نحوه افزایش مقاومت در استخوان های انسان ها می توان محصولاتی جدید و از جمله بال هایی مقاوم تر برای هواپیماها تولید کرد که در مقایسه با بال های فعلی هواپیماها دیرتر آسیب می بینند.

 

 

این دستاورد جدید علمی در حوزه پزشکی نیز کاربرد دارد و از جمله می توان از آن برای مقابله با برخی بیماری ها مانند پوکی استخوان استفاده کرد. درون استخوان هر فرد دارای ساختاری شبکه ای است و این شبکه های دارای شاخه های عمودی شکلی هستند که درگیر شدن آنها با هم و نیز با بندهای افقی نازک تر موجب استحکام بالای استخوان ها می شود.

وقتی ناگهان فشار زیادی به استخوان وارد می شود، تراکم این شبکه درهم تنیده افقی از شکستگی آن جلوگیری می کند و این رازی است که تا به امروز نامکشوف باقی مانده بود.

پژوهشگران دانشگاه کرنل نیویورک با مدل سازی رایانه ای این شبکه، راهی برای افزایش تراکم شبکه مذکور به منظور استفاده های عمومی تر و صنعتی یافته اند و می توان امیدوار بود با استفاده از این روش بتوان موادی به شدت مستحکم و نشکن تولید کرد.

در حال حاضر طراحی نمونه های اولیه این مواد با استفاده از یک ماده پلیمری به نام اورتان در حال انجام است تا بعد از آزمایش های لازم برای ساخت نمونه نهایی آن اقدام شود.

شماره خبر: 43719
تاریخ: شنبه 2 آذر 1398  11:38 AM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط