• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

پیش‌بینی سریع آب و هوا با هوش مصنوعی گوگل

google AIICTPRESS - گوگل هوش مصنوعی خود را برای پیش بینی آب و هوا ارتقاء بخشید تا بتواند با سرعت بیشتری تغییرات وضعیت جوی را حدس بزند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از نیواطلس، یکی از چالش‌های جدی سیستم‌های هوش مصنوعی پیش‌بینی دقیق آب و هوا با توجه به انبوه متغیرهایی است که باید در این زمینه مورد توجه قرار بگیرند. گوگل می‌گوید با ارتقای هوش مصنوعی دقت این نوع پیش بینی‌ها را افزایش داده است.

پیش بینی سریع تغییرات آب و هوایی در کوتاه مدت علیرغم پیشرفت‌های حاصل شده هنوز ممکن نیست. این نوع پیش بینی‌ها برای برخی صنایع مثل صنعت هواپیمایی بسیار ضروری است تا بتوانند وضعیت آب و هوا را ظرف یک تا دو ساعت آینده پیش بینی کنند. اما هوش مصنوعی ارتقاء یافته گوگل می‌تواند این روند پیش‌بینی را تسریع کند تا بتوان حدس زد بارندگی در یک منطقه چه زمانی آغاز می‌شود و چه زمانی به پایان می‌رسد.

اقداماتی از این دست علاوه بر خلبانان به کشاورزان نیز کمک می‌کند تا کیفیت کشاورزی خود را بهبود ببخشند. کمک به سازمان‌های درگیر در امور امدادی نیز از جمله دیگر مزایای استفاده از چنین سیستمی است.

گوگل برای ارتقای هوش مصنوعی سیستم پیش بینی آب و هوای خود از مدل‌سازی شبکه‌های عصبی مغز انسان بهره گرفته و با موفقیت تغییرات آب و هوایی منطقه‌ای به وسعت یک کیلومتر مربع را ظرف یک ساعت آینده پیش‌بینی کرده است.

شماره خبر: 44422
تاریخ: چهارشنبه 25 دی 1398  10:15 AM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط