• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

پیاده‌روی کاملا «زنانه» ناسا انجام شد

13971202000254_Test_PhotoNICTPRESS - دو فضانورد زن روز گذشته از ایستگاه فضایی بین‌المللی خارج شدند تا تعمیر باتری ایستگاه را انجام دهند و یک پیاده‌روی زنانه دیگر را به ثبت برسانند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS ، دو فضانورد زن روز گذشته از ایستگاه فضایی بین‌المللی خارج شدند تا تعمیر یک باتری را انجام دهند.

کریستینا کچ و جسیکا میر ساعت ۱:۳۳ بعد از ظهر پیاده‌روی خود را با مؤفقیت به پایان رساندند.

به گفته آژانس فضایی ایالات متحده ناسا، پیاده‌روی زنان فضانورد که هر دوی آنها اهل آمریکا هستند، حدود شش ساعت و ۵۸ دقیقه طول کشید.

این سومین پیاده‌روی تمام زنانه فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی است؛کوچ و میر نخستین پیاده‌روی تاریخی خود را در اکتبر سال گذشته به اتمام رساندند. 

به گزارش ناسا، این دو فضانورد ششمین و آخرین باتری لیتیوم یون جدید را نصب کردند؛ آنها باتری قدیمی نیکل-هیدروژن پنل خورشیدی ایستگاه فضایی بین‌المللی را با نمونه قدرتمندتر لیتیوم-یونی تعویض کردند.

ناسا تأکید کرده است: باتری‌های لیتیوم یونی ظرفیت بهبود یافته‌ای را برای کارهایی با جرم سبک‌تر نسبت به باتری‌های نیکل هیدروژن فراهم می‌کنند.

اعضای خدمه ایستگاه فضایی بین المللی در حال حاضر ۲۲۶ آزمایش فضایی را به منظور پشتیبانی از مونتاژ و نگهداری آزمایشگاه مداری انجام داده‌اند.

اندرو مورگان و لوکا پارمیتانو فرمانده ایستگاه فضایی از آژانس فضایی اروپا، پیاده‌روی فضایی بعدی را در تاریخ ۲۵ ژانویه انجام می‌دهند تا نصب دستگاه‌ها و خطوط جدید طیف سنج مغناطیسی آلفا را به اتمام برسانند و بررسی کنند که آماده استفاده هستند یا خیر.

 

شماره خبر: 44495
تاریخ: سه شنبه 1 بهمن 1398  1:05 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط