• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

جریمه 126میلیون دلاری شرکت‌های فناوری در اروپا به دلیل نقض حریم شخصی

13981004000579_Test_PhotoNICTPRESS - نهاد مسؤول رسیدگی به تخلفات شرکت‌های فناوری در زمینه حفاظت از حریم شخصی کاربران در اتحادیه اروپا از جریمه 126 میلیون دلاری برخی مؤسسات متخلف خبر داده است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS ، گزارشی که توسط نهاد جی دی پی آر وابسته به اتحادیه اروپا منتشر شده، نشان می‌دهد اعمال جریمه بر علیه برخی شرکت‌های فناوری در قاره سبز حاصل حدود ۱۶۰ هزار مورد سرقت داده‌های شخصی کاربران بوده است.

 

 

بخش عمده سرقت داده‌های خصوصی کاربران در انگلیس، آلمان و هلند رخ داده و تعداد گزارش‌های ارائه شده در این زمینه به جی دی پی آر در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال قبل از آن ۱۲.۶ درصد افزایش یافته است. GDPR حق دارد شرکت های متخلف را برابر با ۴ درصد از کل درآمد سالانه آنها جریمه کند.

بیشترین جریمه اعلام شده در میان شرکت های غیراروپایی مربوط به گوگل در فرانسه است که موظف به پرداخت جریمه ۵۷ میلیون دلاری به علت عدم شفافیت است. در این بین شرکت آی ای جی در انگلیس هم که مالک خطوط هواپیمایی بریتانیاست مجبور به پرداخت جریمه ۲۳۸ میلیون دلاری به علت بی دقتی در زمینه نگهداری از اطلاعات خصوصی مسافران خود شده است.

شماره خبر: 44496
تاریخ: سه شنبه 1 بهمن 1398  1:05 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط