• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

انتشار تمبر مشترك، سياست‌ ارزشمند براي نزديك شدن مردم كشورها

ICTPRESS - مدير كل موزه‌ ارتباطات گفت: موزه‌ پست كه امروز، موزه‌ ارتباطات ناميده مي‌شود، يكي از قديمي ترين موزه‌هاي كشور است .

به گزارش خبرنگار ICTPRESS ، عظيمي ـ مدير كل موزه‌ ارتباطات -گفت: اولين موزه‌ پست در كشورمان حدود 77 سال پيش تاسيس شده و وزارتخانه‌ ما يكي از قديمي‌ترين وزارتخانه‌هاي كشور به شمار مي‌رود و حدود 140 سال از عمرش مي‌گذرد؛ كه داراي ساختمان‌هاي تاريخي قديمي است كه به ثبت ميراث فرهنگي كشور رسيده است.
احمدوند ـ مدير كل روابط عمومي شركت پست - هم در اين مراسم با بيان اين كه انتشار تمبر مشترك بين ايران و ساير كشورها به عنوان سياست‌ ارزشمند براي نزديك شدن مردم كشورها از سال‌هاي گذشته مورد توجه بوده است گفت: تمبري كه امروز رونمايي مي‌شود و به عنوان تمبر مشترك ايران و پرتغال نامگذاري شده پس از موافقت طرفين با استفاده از نمادهاي طبيعي دو كشور منتشر شده است.
مدير كل روابط عمومي شركت پست ادامه داد: در حال حاضر با 35 كشور در حال مذاكره براي انتشار تمبر مشترك هستيم كه به مرور اين كار انجام خواهد شد.
به گزارشICTPRESS حي‌شاد ـ مديركل مهندسي عمليات شركت پست - هم گفت: تمبرهاي پستي از ديرباز به عنوان نمايندگان فرهنگي كشورها محسوب شده و به عنوان سفراي كاغذي حامل مفاهيم و پيام‌هاي عميق بودند؛ تمبرهاي مشترك به لحاظ سياسي داراي جايگاه خوبي بوده است.
به گفته او براي چاپ اين تمبر مشترك اولين بار در تيرماه 1386 هيات پرتغالي به ايران اعزام شد و بعد از بررسي موضوعات پيشنهادي براي اين تمبر كه شامل دستاوردهاي هر دو كشور، اسطوره‌ها و افسانه‌هاي مردمي ايران و پرتغال و پرندگان بزرگ شكاري مقرر شد، تمبر با استفاده از تصاوير و قاب‌هاي بومي دو كشور كه بر روي منظره‌ي زيبا پرواز مي‌كنند تهيه شود.
او افزود: اين تمبر به تيراژ 300 هزار سري و به ارزش 4 هزار ريال رونمايي شد و تيراژ تمبر ياد شده به تعداد هزار سري به رسم ياد بود بين دو كشور مبادله شد و به درخواست كشور پرتغال 9 هزار سري به آنجا ارسال شده است.

شماره خبر: 3807
تاریخ: چهارشنبه 1 مهر 1388  12:58 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط