• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

زباني برای برقراری امنیت در رایانه هاي خانگی

ICTPRESS - دانشمندان علوم رایانه ای در کره سیاست امنیتی جدیدی برای شبکه های رایانه ای خانگی طراحی کرده اند که می تواند ما را در منازلمان از گزند حملات هکری دور نگاه دارد .

به گزارش ICTPRESS به نقل از " پی سی ورلد " ، شرکت ها ، بانکها و دیگر سازمان های بزرگ ، امنیت اینترتی را بسیار جدی می گیرند و و معمولاً  فایروال ها و  ادارات IT اين امنيت  را دارند  که می تواند از آنها در مقابل حملات هکری احتمالی  مراقبت کند . اما در این میان موسسات کوچک و رایانه های خانگی به شدت در معرض حملات هکری ، کرم های رایانه ای و  ویروس ها  هستند .
اکنون " جین وو کیم " محقق  موسسه تحقیقات الکترونیکی و ارتباطات دوربرد  در کره جنوبی برای حل این مشکل یک سیستم امنیتی یا زبان جدید رایانه ای طراحی کرده  که می تواند اطمینان و اعتبار را به سیستم های رایانه ای خانگی باز گرداند .
طبق گفته وی رایانه های خانگی معمولا یک دروازه ورودی به اینترنت دارند که هر بسته اطلاعاتی از این دروازه عبور می کند. بنابر این ، این دروازه باید نقش مهمی در برقراری امنیت سیستم رایانه ای بازی کند . برای محقق کردن این ادعا وی توانسته زبانی جدید موسوم به Home security Description Language یا xHDL بنویسد که  معیارهای لازم برای برقراری امنیت شبکه های رایانه ای را دارا باشد.
این زبان جدید شامل 6 اصل اساسی است که به کمک هر یک از این اصول می توان اطلاعات ورودی به رایانه را از طريق این دروازه کنترل کرد.

شماره خبر: 3812
تاریخ: چهارشنبه 1 مهر 1388  2:08 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط