• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

لزوم اینترنت پهن باند در کشورهای در حال توسعه

ICTPRESS - سازمان ملل متحد طی گزارشی ضمن تاکید بر لزوم اینترنت پهن باند در کشورهای در حال توسعه اعلام کرد این کشورها با فقدان زیر ساخت های لازم برای گسترش اینترنت پهن باند خود را از مزایای فناوری اطلاعات دور داشته اند .

به گزارش ICTPRESS به نقل از " رویترز" ، کمیته تجارت و توسعه سازمان ملل متحد ( آنکتاد ) طی گزارشی اعلام کرد کمبود اینترنت پهن باند در کشورهای در حال توسعه این کشورها را از بسیاری مزایای استفاده از فناوری های روز اطلاعاتی دنیا محروم کرده و بسیاری از کاربران تلفن همراه در این کشور ها با وجود تمایل زیاد به استفاده از تمامی سرویس های تلفن همراه از فناوری اینترنت پهن باند محرومند .
در این گزارش آمده است در حال حاضر کم کردن فاصله دیجیتالی میان کشور های در حال توسعه و توسعه یافته می تواند به رفع بسیاری محدودیت ها در این کشورها کمک کند و زمینه را برای توسعه کشورهای محروم فراهم آورد .
بررسی ها نشان می دهد که در حال حاضر امکان دسترسی کاربران و شرکت های بزرگ به امکانات دیجیتالی از جمله اینترنت پهن باند در کشورهای در حال توسعه 200 برابر کشورهای در حال توسعه است که این امر زمینه ساز تفاوت فاحش در شاخص موفقیت مالی و اقتصادی این دو گروه شده است .
در این گزارش آمده است ، در حال حاضر تعداد کاربران تلفن همراه در آفریقا 20 برابر تعداد کاربران تلفن ثابت است و در کشوری همچون هند تعداد 100 میلیون کاربر جدید به تعداد کاربران تلفن همراه در هفت ماهه نخست سال جاری اضافه شده است . بنابراین چنانچه این پتانسیل بالا به اینترنت پهن باند دسترسی داشته باشند زمینه مناسب برای رشد این کشور ها فراهم خواهد شد . 

شماره خبر: 4146
تاریخ: شنبه 2 آبان 1388  12:05 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط