• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

پدر ایمیل «ری تاملینسون» در 7۴ سالگی درگذشت

ICTPRESS – یکی دیگر از نوابغ دنیای کامپیوتر در سن ۷۴ سالگی دار فانی را وداع گفت.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS؛ «ری تاملینسون» پدر ایمیل روز شنبه به دلیل سکته قلبی درگذشت. او اولین ایمیل تاریخ را در سال 1971 ارسال کرد یعنی زمانیکه در شهر بوستون آمریکا در شرکتی کار می‌کرد که خود یکی از پایه‌گذاران در توسعه و گسترش اولین نسخه اینترنت بود: شرکت آرپانت.

تاملینسون در یکی از مصاحبه‌های خود در سال 2012 اعلام کرد وقتی در این کمپانی مشغول بکار بود دنبال مشکلاتی می‌گشت که می‌دانست آرپانت می‌تواند آنها را رفع کند.

قبل از او بودند کسانیکه به فکر ارسال پیغام برای سایر کاربران افتاده بودند؛ حتی روشهایی برای اشتراک گذاری پیغام برای کاربرانی که از یک کامپیوتر استفاده می‌کردند هم بکار گرفته شده بود. اما این تاملینسون بود که با دستور SNDMSG خود را مطرح کرد.

برخلاف روشهای قبلی، SNDMSG قادر بود تا فایلهای محتوی نامه را به کامپیوتر گیرنده نامه برساند. این اولین برنامه ارسال پیغام با استفاده از شبکه بود.

حتی او اولین نفری بود که علامت @ را برای اختصاص دادن به کاربر بکارگرفت. این کاراکتر تبدیل به یک آیکون جهانی شد و در سال 2010 موفق شد به مجموعه MOMA اضافه شود.

اما خبر بد آن است که اولین ایمیل تاریخ مدتی بد گم شد. تاملینسون در سال 2009 در اینباره گفت: اولین ایمیل فقط شامل رشته‌ای از کلمات و حروف نامفهوم بود که هیچ ارزشی نداشت و به‌همین دلیل از یادها رفته است.

اما نام تاملینسون هیچ وقت از یادها و خاطره‌ها نمی‌رود.

 

شماره خبر: 27583
تاریخ: دوشنبه 17 اسفند 1394  8:12 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط