• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

گوگل نسخه واقعیت افزوده حیوانات را در موتور جستجو ارائه کرد

1398-03-13 Google Search2حمید نیک روش - ICTPRESS - قابلیت جستجوی گوگل یک ویژگی جدید را ارائه کرده که صاحبان گوشی‌های همراهی که از فناوری AR بهره می‌برند، می‌توانند در حالیکه در اتاق خود روی تخت دراز کشیده‌اند از گردشگری در حیات وحش لذت ببرند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از دیجیتال ترندز، در کنفرانس گوگل I/O که در ماه می برگزار شد، آپارنا چناپراگادا، قائم مقام گوگل در بخش محصولات دوربین و واقعیت افزوده نشان داد که چگونه Google Search می‌تواند با استفاده از AR برای لایه گذاری مدل‌های سه بعدی در دنیای واقعی استفاده کند.

 

 
با این امکان، کاربران می‌توانند از هر زاویه‌ای به یک جسم سه بعدی نگاه کنند و آن را در هر جایی که  دوست دارند قرار دهند.
این قابلیت در حال حاضر روی گوشی‌های اندروید و آیفونی که از فناوری AR بهره می‌برند در دسترس است و نخستین چیزی که برای آن ارائه شده، حیوانات است.
استفاده از امکان جدید جستجوی گوگل بسیار ساده است؛ در قسمت ورودی جستجو نام حیوان مدنظرتان را تایپ کنید و اگر نامی که وارد می‌کنید در بین مواردی باشد که از آن پشتیبانی می‌شود، یک جعبه کوچک با متن "Meet a life-sized [animal] up close" نمایش داده می‌شود.
وقتی گزینه "View in 3D" را انتخاب کنید، یک مدل پویانمایی شده و سه بعدی از حیوان وارد شده را خواهید دید؛ اگر روی زبانه AR که در بالای صفحه قرار دارد تقه بزنید، یک نمایش AR از آن حیوان را می‌بینید.
دوربین گوشی را برای مدتی حرکت دهید تا یک مدل سه بعدی در اندازه واقعی برای شما ظاهر شود؛ این حیوان روی هر چیزی که دوربین نشان می‌دهد قرار می‌گیرد.
چناپراگادا در گوگل I/O توضیح داد که این ویژگی به چه شکلی می‌تواند به کارهایی مانند خرید کردن کمک کند؛ اگر مدل‌های سه بعدی برای نتایج جستجوی گوگل برای محصولات ساخته شود، آن وقت می‌توانید نگاه دقیق‌تر و نزدیک‌تری به آن محصول داشته باشید تا از این راه بتوانید خرید بهتری داشته باشید.

 

گزارش: مهندس حمید نیک روش

توئیترHamidNikravesh@

شماره خبر: 42135
تاریخ: دوشنبه 13 خرداد 1398  5:52 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط