• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

گوگل هشدار داد: ممنوعیت هوآوی خطرات امنیتی کاربران را افزایش می دهد

1398-03-18 Google Huaweiحمید نیک روش - ICTPRESS - شرکت گوگل طی هشداری جدی اعلام کرده است که ممنوعیت هوآوی، خطرات امنیتی کاربران را در پی خواهد داشت.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از انگجت، بر اساس آنچه که فایننشال تایمز گزارش کرده است، مدیران گوگل از این بیم دارند که ممنوعیت استفاده از تجهیزات هوآوی، منجر به افزایش خطرات امنیتی شود.

 

 
منابع آگاه هشدار داده‌اند که هوآوی اجازه دسترسی بروزرسانی‌های اندروید را ندارد؛ بنابراین به‌ احتمال زیاد هوآوی نرم‌افزار مشابه مخصوص به‌ خود را توسعه می دهد که در برابر حملات هکرها کاملا آسیب‌پذیر خواهد بود.
ظاهرا گوگل از دولت ترامپ درخواست کرده است یا این ممنوعیت را به‌ تعویق بیاندازد، یا اینکه اجازه فعالیت به تمام این را شرکت دهد.
مطابق با اعلام وضعیت اضطراری که ماه گذشته توسط دولت دونالد ترامپ منتشر شد، گوگل اجازه دسترسی هوآوی به آپدیت‌های بعدی اندروید را قطع کرد.
هوآوی نیز در پاسخ به این تصمیم اعلام کرد که می تواند سیستم‌عامل مخصوص به خود را راه‌اندازی کند؛ البته پیش از این اخباری منتشر شده بود که هوآوی چندین سال است که مشغول کار و فعالیت روی سیستم‌عامل مخصوص به خود است.
با اینکه دولت ترامپ به تمام شرکت‌ها فرصت 90 روزه داده تا خود را با این وضعیت تطبیق دهند، اما فایننشال تایمز می‌گوید که مدیران گوگل درخواست کرده‌اند تا این زمان افزایش پیدا کند یا در کل ممنوعیت هوآوی لغو شود.
اگر هوآوی مجبور ورود به کسب‌وکار نرم‌افزار شود، احتمال شکست آن زیاد خواهد بود؛ ضمن اینکه همین مساله باعث به خطر افتادن سیستم‌عامل اندروید و هر نرم‌افزار جدید دیگری در این رابطه خواهد شد.
گوگل اعلام کرده که ما همانند تمام شرکت‌های آمریکایی دیگر، با وزارت تجارت کشور همکاری می‌کنیم تا از برآورده شدن تمام نیازها و مجوزهای موقت، اطمینان حاصل شود؛ توجه اصلی ما محافظت از ایمنی میلیون‌ها کاربر گوگل است که در آمریکا و سایر نقاط دنیا از گوشی‌های هوآوی استفاده می‌کنند.


گزارش: مهندس حمید نیک روش

توئیترHamidNikravesh@

شماره خبر: 42177
تاریخ: یکشنبه 19 خرداد 1398  4:07 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط