• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

تولید کیسه های نانویی برای تصویه آب

ICTPRESS - دسترسی ارزان به آب سالم می تواند جان میلیون ها انسان در جهان را نجات دهد . از این رو متخصصان با استفاده از فناوری نانو موفق به تولید کیسه هایی به شکل "چای کیسه ای" شده اند که می تواند آب را درآن واحد تصویه کند .

به گزارش ICTPRESS : به نقل از "SciDev Net" محققان دانشگاه Stellenbosch University  درآفریقای جنوبی موفق به ارائه یک سیستم جدید تصویه آب شده اند که در آن از کربن فعال و نانو فیبرها برای از بین بردن عوامل بیماری زای درون آب استفاده می شود .
بدین ترتیب در درون کیسه هایی مانند چای های کیسه ای نانو فیبراستفاده شده که با فرو کردن آن دریک بطری یک لیتری می توان محتوی آب آن را کاملا تصویه کرد .
طبق گفته متخصصان این پروژه ، زمانی که آب از درون کیسه عبور می کند کربن فعال  می تواند ترکیبات شیمیایی و ناخالص را از بین ببرند و نانو فیبر ها نیز به سرعت میکروب های درون آب را متلاشی می کنند .
گفتنی است تولید نانو کیسه های تصویه آب درآفریقای جنوبی بخشی از پروژه " امید" این کشور برای نجات جام میلیونها انسانی است که هر ساله به دلیل دسترسی به آب های آلوده در آفریقا جان خود را از دست می دهند .

South African Nanotech ‘Tea Bag’ To Filter Water for Pennies
Provide people cheap access to clean water and you could save billions of lives. South Africa may use tea bags to do just that. Researchers at Stellenbosch University’s Water Institute have developed a new water filtration system that uses activated carbon and nanofibers to quickly filter out pathogens. The carbon and nanofibers are placed in common tea bags and then fitted into a bottle.

شماره خبر: 7978
تاریخ: سه شنبه 30 شهریور 1389  8:00 AM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط