• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

راه اندازی وب پورتال های دارو در اتحادیه اروپا

ICTPRESS - پارلمان اروپا از راه اندازی وب پورتال های دارویی با هدف ارائه اطلاعاتی در خصوص محصولات دارویی و عوارض جانبی احتمالی آنها به بیماران خبر داد .

به گزارش ICTPRESS به نقل از " egovmonitor":این پورتال های دارویی امکان دسترسی به اطلاعات دارویی را برای بیماران تسهیل کرده، آنها را از خطرات و عوارض جانبی بیماری باخبر می سازد و مواردی که بیماران از تاثیر معکوس دارو به این پورتال ها گزارش می دهند را سریعا دراختیار مقامات مسئول قرار می دهد .
طبق گفته متخصصان ،محصولات دارویی و پزشکی که به تازگی تولید ، وارد بازار دارویی شده و نیاز بیشتری به مانیتورینگ دارند درلیست این پورتال ها با علامت سیاه رنگ نشان داده می شوند .
طبق گفته "لیندا مک آون "یکی از اعضای پارلمان اروپا ، راه اندازی وب پرتال دارویی در اروپا کمک می کند که 500 میلیون نفر به اطلاعات دارویی دسترسی داشته باشند و این موضوع به شرکت های داروسازی هم کمک می کند که با بیماران در تماس بوده و گزارش های مربوط به حساسیت های دارویی و یا عوارض جانبی احتمالی داروهایی که به تازگی تولید شده اند را مستقیما از خود بیماران دریافت کنند .

EU to launch info web portals on medicines

The European Parliament said Wednesday it will launch pharmacovigilance web portals which offer information on medicinal products and their potential side effects.

شماره خبر: 8034
تاریخ: شنبه 3 مهر 1389  11:00 AM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط