• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

شرکت فناوری اطلاعات همگام آخرین تولیدات امنیتی بومی خود را در نمایشگاه PetroICT ارائه کرد

ICTPRESS - پیمان تارتار مدیرعامل این شرکت گفت: شرکت ما سابقه‌ای بالغ بر ۲۰ سال در حوزه تولید نرم‌افزار دارد. یکی از مهمترین ابزاری که داریم ابزار HITPMS است که تولید خودکار سیستم اطلاعاتی میکند. طی ۱۰ سال گذشته موفق شده‌ایم که پروژه‌های بزرگی انجام دهیم.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS ، وی گفت: از ۳ سال قبل شروع به فعالیت در زمینه امنیت کردیم و سامانه‌ای بنام سامانه مرکز امنیت همگام که در کلاس PSIM ها قرار میگیرد تهیه کردیم.

 


قبل از هر چیزی بگویم که ما رقیب داخلی اصلا نداریم. اولین شرکتی هستیم که چنین محصولی تولید کرده است. چون وقتی بحث امنیت پیش می‌آید خودبخود بحت وارداتی بودن آن از بین میرود و توصیه پدافند غیرعامل هم همین است. محصولی که تولید کرده‌ایم درست به مانند مغز عمل میکند. سخت‌افزار و  تجهیزات ایمنی بدن آن هستند. 
مورد دیگری که شرکت ما در آن فعالیت میکند بحث تحلیل و فرهنگ‌سازی است. در ابتدا به عارضه‌یابی سازمانها از نظر مسائل امنیتی می‌پردازیم و مانند مریضی که به پزشک مراجعه میکند تا تحت آزمایش قرار بگیرد؛ ما هم بعد از آزمایشات مشکلات را ریشه‌یابی میکنیم و موارد امنیتی را به سازمان یا شرکت مربوطه گزارش میدهیم و به آنها مشاوره میدهیم که با استفاده از چه مسیری چه جوابی حاصل خواهد شد.
بعد از توافقی که حاصل میشود با هم یک راهکار جامع ایجاد میکنیم و بعد از آن، سخت‌افزار؛ تجهیزات و بسترهای امنیتی وارد عمل میشود. مرکز سامانه امنیت همگام هم مانند مغز در لحظه، تمام اجزاء را مدیریت؛ نظارت و کنترل میکند.
این اولین باری است که در این نمایشگاه شرکت میکنیم. ولی با مجموعه نفت پروژه‌های زیادی را انجام داده‌ایم.
از جمله پروژه‌هایی که روی آنها کار کرده‌ایم در سطح ریاست‌جمهوری و وزارتخانه‌ها بوده است. از آخرین کارهایی که انجام داده‌ایم سازمان الکترونیک هیأت دولت؛ مدیریت سفرهای خارجی است(که طبق دستور تمام وزارتخانه‌ها از حیث امنیت باید از آن برخوردار باشند) یعنی هر کارمندی که قصد سفر دارد باید در این سامانه رجیستر شود و دلیل سفر و بحثهای امنیتی را داشته باشد؛ وزارت نفت؛ سامانه عمره دانشجویی که بین سازمان حج و زیارت و بانکها بود؛ معاونت حقوقی و امور مجلس بوده است.
همچنین اطلاعات تصادفات کشور؛ ثبت اطلاعات یارانه کشور از کارهای دیگری است که نوسط شرکت فناوری اطلاعات همگام انجام شده است. برخی از این پروژه‌ها امنیتی بوده و برخی نیز MIC یا TPS بوده‌اند.

شماره خبر: 25871
تاریخ: جمعه 6 آذر 1394  1:45 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط