• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

فرود شاتل دیسکاوری در ایستگاه بین المللی فضا

ICTPRESS - شاتل دیسکاوری که پس از چندین بار تاخیر روز شنبه هفته جاری به فضا پرتاب شده بود پس از یک سفر 48 ساعته در ایستگاه بین المللی فضا ISS فرود آمد.

به گزارش ICTPRESS به نقل از " SPACE.COM" ،  فرمانده " ریک استارکوف"  یکی از فضانوردان ارشد این شاتل توانست با استفاده از سیستم کنترل جت این شاتل را در یک فضای مسطح در ISS بنشاند.
با ورود این 7 فضانورد جدید برای دومین بار متوالی در یک ماه اخیر تعداد فضانوردان مستقر در ایستگاه بین المللی فضا به 13 نفر رسیده است.
گزارش ها حاکی است برنامه فضانوردان شامل سه راهپیمایی فضایی به منظور جایگزین کردن تجهیزات علمی ، تعمیر سکوی جدید برای استقرار اتاقکهای جدید در سال آینده و نصب تانک جدید آمونیاک و بازگرداندن تانک قدیمی خواهد بود.
پیش از این قرار بود شاتل دیسکاوری  روز 24 آگوست روانه ایستگاه بین المللی فضا شود ، اما بعلت شرایط نامناسب آب و هوایی و نقص فنی  در سیستم سوختی شاتل، پرتاب  این شاتل به تعویق افتاد.
این شاتل علاوه بر مواد غذایی برای ساکنان ایستگاه بین المللی فضا برخی ابزار دیگر نیز با خود حمل می کند . از جمله این تجهیزات یک ترد ميل5 ميليون دلاری است که نام کمدين مشهور "استفان کولبرت" بر روی آن گذارده شده است. اين تردميل به شکل 100 قطعه مجزا به فضا پرتاب شده و تا ماه آينده سرهم نخواهد شد.
از جمله دیگر وسايل منتقل شده به فضا توسط این شاتل  6 موش آزمايشگاهی است و تا ماه نوامبر به منظور انجام آزمايشهای تراکم استخوان در اين ايستگاه اقامت خواهند داشت. اين موشها پس از انسان اولين پستاندارانی خواهند بود که به مدت طولانی در فضا زندگی خواهند کرد.

شماره خبر: 3541
تاریخ: سه شنبه 10 شهریور 1388  10:44 AM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط