• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

میلیاردرسیرک باز ، در فضا

ICTPRESS - فضاپيمای روسی "سايوز" حامل توریست ميلياردر کانادايی و دو آمريکايی روس تبار به ايستگاه بين المللی فضا" ISS" پيوست.

به گزارش ICTPRESS به نقل از "SPACE.COM" ، "گای لاليبرت" پنجاه ساله ميلياردر کانادايی و صاحب سيرک معروف "سيرک دو سولی" ، سی و پنج ميليون دلار برای سفر به فضا هزينه کرده است.
گزارش ها حاکی است فضاپيمای روسيه حامل دو فضانورد و این گردشگر ، روز چهارشنبه از مرکز فضايی "بايکونور" در قزاقستان به فضا پرتاب شده بود.
دو فضانورد به نام های " ماکسيم سورايف"  و " جفری ويليامز" ، این میلیاردر کانادایی  را در اين سفر همراهی کرده اند.
 این دو فضانورد به مدت شش ماه در ايستگاه بين المللی فضا کار خواهند کرد و گردشگر کانادايی  دوازده روز و شب را در اين مکان سپری  خواهد کرد.
با پيوستن اين سه نفر شمار سرنشينان ايستگاه بين المللی فضا  به نه نفر رسيده است.
لاليبرت قرار است يازدهم اکتبر ( نوزدهم مهر ) به زمين بازگردد.
لالیبرت مبلغی در حدود 35 میلیون دلار را برای قرار گرفتن در صندلی فضاپیمای سایوز پرداخت کرده است. در عین حال اینگونه به نظر می رسد وی تا چند سال آینده آخرین مسافر توریستی به فضا خواهد بود زیرا ایالات متحده به زودی و با بازنشسته کردن شاتلهای خود تمرکز فعالیتهای فضایی اش را بر روی فضاپیمای سایوز قرار خواهد داد.
در ماه می سال 2001" دنيس تيتو"، تاجر سرشناس آمريکايی در کاليفرنيا به عنوان نخستين توريست فضایی تاريخ نام خود را به ثبت رساند. وی در آن سال با پرداخت مبلغ خيره کننده 20 ميليون دلار سفری  8 روزه  را در فضا تجربه کرد.
دومين توريست فضايی  تاريخ "مارک شاتل "از آفريقای جنوبی است که در آوريل 2002 راهی مدار زمين و ايستگاه بين المللی فضا شد.
اما "جورج اولسن" ميليونر آمريکایی در روز نخست اکتبر سال 2005 راهی فضا شد تا نام خود را به عنوان سومين توريست فضایی به ثبت برساند .
چهارمين توريست فضایی "انوشه انصاری" ، فضانورد ايرانی  بود  که سپتامبر سال 2006 و در حالی که تنها 40 سال سن داشت با حضور در فضا يک سری  آزمايشات در زمينه تأثير شرايط خاص ايستگاه بين الملل فضا بر جريان خون و فعاليت ماهيچه ای فضانوردان انجام داد.
پس از انوشه انصاری ، چارلز سيموني 85 ساله سفری به فضا داشت . او که يک آمريکایی مجارستانی تبار است به عنوان پنجمين توريست فضایی سفر 12 روزه ای را در مدار زمين تجربه نمود. چارلز سيمونی برای این سفر  25 ميليون دلارهزینه کرد .
" ريچارد گاريوت"  طراح بازی ‌های رايانه‌ای و پسر فضانورد بازنشسته آژانس فضایی آمريكا " ناسا" با پرداخت 30 ميليون دلار ششمين توريست فضایی بود.
گفتنی است ؛ ريیس آژانس فدرال فضایی  روسیه موسوم به "روس کاسموس" پیش از این گفته بود که در چارچوب برنامه های موجود از سال 2010 بعلت برنامه افزایش تعداد سرنشینان سایوز به شش تا ده نفر درزمینه ارسال گردشگران فضایی مشکلاتی ایجاد خواهد شد و این برنامه تا اطلاع ثانوی متوقف خواهد شد .

شماره خبر: 3921
تاریخ: شنبه 11 مهر 1388  9:54 AM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط