• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

یک فنجان قهوه با طعم فضا!

1397-11-15 Coffee Beansحمید نیک روش - ICTPRESS - طرفداران پر و پا قرص قهوه برای تهیه نوشیدنی مورد علاقه خود حاضر به انجام کارهای مختلفی هستند و جالب اینکه میلیون‌ها ابزار و گجت گوناگون برای تهیه یک نوشیدنی کامل و بی‌عیب موجود است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از دیجیتال ترندز، در اینجا صحبت از مفهومی است که حتی طرفداران سرسخت این نوشیدنی را به شک و تردید می‌اندازد: دانه‌های قهوه‌ای که هزاران کیلومتر دورتر از سطح زمین در هوا شلیک می‌شوند و در گرمای حاصل از ورود مجدد به اتمسفر زمین پخته می‌شوند.
شرکت "Space Roasters" متشکل از دو نفر علاقه مند به قهوه است که دوست داشتند چیزی شبیه به‌ فضا را در ترکیب با قهوه درست کنند.
«آندره‌اس کاوالینی» و «حاتم الخفاجی» که بنیان‌گذار Space Roasters هستند می‌گویند: ما می‌خواستیم انسان‌ها را با فضا پیوند دهیم و با به وجود آوردن تجربه یک محصول دست اول ساخت فضا، به آنها انگیزه و شور و اشتیاق بدهیم.
این دو در توضیح کار خود محصولاتی مانند غذاهای خشک منجمد و پتوهای فوق‌العاده عایق را به عنوان نمونه‌هایی از فناوری که در ابتدا برای فضا ساخته شدند و بعد از آن عمومیت پیدا کردند مثال می‌زنند.
در واقع هدف آنها نشان دادن اهمیت محصولات توسعه داده شده برای فضا، روی زمین است.
طرح اصلی Space Roasters، راه‌اندازی یک کپسول مخصوص پخت دانه در یک موشک و سپس پخش آن از فاصله 180 کیلومتری سطح زمین است.
پخش کردن باعث می‌شود تا کپسول‌ها در معرض گرمای سوزانی قرار بگیرند که حاصل اصطکاک اتمسفر زمین است.
این حرارت در سراسر کپسول پخش می‌شود و داخل چهار محفظه پخته می‌شود؛ دمای این محفظه‌ها بر اثر این حرارت به حدود 200 درجه سانتیگراد خواهد رسید و به دلیل اینکه مقدار نیروی جاذبه در حالتی که کپسول به بالاترین نقطه سفر خود می‌رسد بسیار کم است،همین مساله باعث می‌شود تا دانه‌ها به‌طور کامل و به‌صورت یکنواخت پخته شوند.
البته، دانه‌ها به‌محض پخته شدن باید جمع‌آوری شوند؛ به‌همین دلیل Space Roasters سیستم بازیابی خاصی طراحی کرده که شامل پاراشوت و تراسترهایی می‌شود که وقتی کپسول‌ها به فاصله 40 کیلومتری از سطح زمین می‌رسد بکار گرفته می‌شود.
اگر شما هم قهوه دوست دارید و تمایل دارید تا مزه این قهوه شیرین فضایی را بچشید از همین حالا باید به ‌فکر پس‌انداز باشید؛ طبق تخمین‌های صورت گرفته قیمت یک فنجان قهوه فضایی چیزی حدود 500 دلار خواهد بود.

 


 

گزارش: مهندس حمید نیک روش

توئیترHamidNikravesh@

شماره خبر: 40421
تاریخ: سه شنبه 16 بهمن 1397  4:19 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط