• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

پهپادهای آزمایشی ناسا برای تحویل کالا در شهرها به پرواز در می آید

1397-12-04 NASA Droneحمید نیک روش - ICTPRESS - در حال حاضر، پهپادها برای ارسال پیتزا، نامه و دارو استفاده می‌شوند اما برای ارسال با پهپاد عمومی‌تر، باید برای اطمینان از امنیت در آسمان‌، سیستم مدیریت ترافیک هوایی بکار گرفته شود.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از دیجیتال ترندز، ناسا با همکاری FAA در چهار سال گذشته مشغول توسعه چنین سیستمی برای نواحی شهری است که می‌تواند راه را برای شرکت‌های بزرگی مانند آمازون به‌منظور استفاده از سیستم‌های هوایی بدون سرنشین در عملیات تحویل کالا باز کند.
ناسا این هفته اعلام کرد که در آخرین فاز این پروژه، دو سازمان، یکی مؤسسه سیستم‌های خودران نوادا در لاس‌وگاس و دیگری مرکز Lone Star UAS در تگزاس، میزبان نمایش فنی برای این سیستم مدیریت ترافیک خواهند بود. 
رونالد جانسون از ناسا در یک نشست خبری گفت: این فاز، پیچیده‌ترین نمایش سیستم‌های UAS پیشرفته در نواحی شهری تا به‌ امروز است.
قرار است بین ماه‌های مارس تا ژوئن 2019 پرواز پهپادها در مرکز و اطراف Reno در نوادا انجام شود؛ هدف از این اقدام معرفی فناوری‌های مهم در سیستم مدیریت ترافیک پهپادها است.
این فناوری‌ها شامل ارتباطات وسیله نقلیه با وسیله نقلیه، قابلیت‌های شناسایی و دوری که در خودروها گنجانده شده و سیستم‌های فرود ایمن خودران است.
به‌گفته ناسا، این نمایش‌ها به درک بهتر صنعت پهپادهای تجاری از طیف وسیع چالش‌هایی که در خصوص پروازهای هواپیماهای خودران در مناطق پر ازدحام شهری وجود دارد، کمک می‌کند.
داده‌هایی که از این پروازهای آزمایشی به‌دست می‌آید می‌تواند برای قانون‌گذاری‌ها، سیاست‌ها و روندهای مدیریت ترافیک در آینده استفاده شود تا عملیات پهپادها با امنیت و کارایی بیشتری در نواحی شهری انجام شود.

 

 

گزارش: مهندس حمید نیک روش

توئیترHamidNikravesh@

شماره خبر: 40650
تاریخ: شنبه 4 اسفند 1397  2:06 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط