• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

کشف شگفت‌انگیز حلقه خاک کیهانی در اطراف عطارد

1397-12-27 Cosmet Dustحمید نیک روش - ICTPRESS - فضانوردان موفق به کشف شگفت‌انگیز یک حلقه از گرد و خاک کیهانی در مکانی دور از انتظار، در منظومه شمسی شدند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از دیجیتال ترندز، «گیلرمو استونبرگ» و «راسل هاوارد»، دانشمندان منظومه شمسی از آزمایشگاه تحقیقات دریایی در واشنگتن از ابتدا تصمیمی برای پیدا کردن گرد و خاک نداشتند.
دقیقا برعکس، آنها به دنبال یافتن مکانی نزدیک به خورشید بودند که عاری از هر گونه گرد و خاک باشد؛ این تحقیقات توسط کاوشگر Parker Solar انجام شده است.
دانشمندان باور دارند که باید منطقه‌ای نزدیک به خورشید وجود داشته باشد که به دلیل گرمای ستاره‌ها، گرد و خاک‌ها در آن بخار شود.
در واقع آنها می‌خواهند با پیدا کردن لبه این منطقه، به این نکته پی ببرند که گرد و خاک کیهانی از چه چیزی تشکیل شده و اینکه سیاره‌ها در دوران جوانی منظومه شمسی چگونه شکل گرفتند.
اما در حین تحقیقات، این دانشمندان با هاله‌ای از گرد و خاک کیهانی در مدار اطراف سیاره عطارد روبرو شدند. عرض این حلقه حدود 15 میلیون کیلومتر است؛ جالب اینکه عرض عطارد تنها 4 هزار و 876 کیلومتر است.
بنابراین، عطارد در حالیکه به دور خورشید در حال گردش است در دریای عظیمی از گرد و خاک غوطه‌ور است.
هاوارد می‌گوید: مطالعات ما خیلی هم در مورد خاک نیست؛ اما خاکی که نزدیک خورشید است، ‌ناگهان در مشاهدات ما ظاهر شد.
دانشمندان پیش از این به هیچ عنوان تصور نمی‌کردند که ممکن است حلقه گرد و خاک در اطراف عطارد وجود داشته باشد. همه اینطور فکر می‌کردند که عطارد بر خلاف زمین به‌قدری کوچک و نزدیک به خورشید است که نمی‌تواند حلقه خاکی داشته باشد.
بلکه تصور بر این بود که بادهای خورشیدی و نیروهای جاذبه‌ای که از طرف خورشید وارد می‌شود، هرگونه گرد و خاک در اطراف عطارد را از بین می‌برد.

 

گزارش: مهندس حمید نیک روش

توئیترHamidNikravesh@

شماره خبر: 41076
تاریخ: دوشنبه 27 اسفند 1397  3:28 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط