• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

اسپیس‌ایکس نخستین پرواز تجاری استارشیپ را در سال 2021 انجام می دهد

1398-04-09 SpaceX 1حمید نیک روش - ICTPRESS - نخستین پرواز تجاری استارشیپ در سال 2021 توسط اسپیس‌ایکس انجام خواهد شد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از انگجت، با اینکه هنوز شاهد پرواز "استارشیپ" نبوده‌ایم، اما ظاهرا زمان زیادی تا نخستین پرواز تجاری آن باقی نمانده است.

 

 
به گفته جاناتان هوفلر قائم مقام بخش فروش تجاری اسپیس‌ایکس، این شرکت قصد دارد در سال 2021 استارشیپ را برای نخستین مأموریت تجاری خود به فضا ارسال کند.
وی که در رویدادی در کشور اندونزی صحبت می‌کرد، فاش کرد که اسپیس‌ایکس تاکنون با سه مشتری مختلف در رابطه با این پرواز مذاکراتی داشته و همچنین به احتمال زیاد تمام شرکت‌های مخابراتی ماهواره‌های خود را وارد مدار خواهند کرد.
اسپیس‌ایکس این سیستم را با نام Big Falcon Rocket راه‌اندازی کرد اما در مراحل بعدی نام آن را به استارشیپ تغییر داد.
در حال حاضر دو بیلد مختلف از این فضاپیما در تگزاس و فلوریدا در حال توسعه هستند و این احتمال وجود دارد که فضاپیمای نهایی ترکیبی از بهترین راه‌کارهایی باشد که این دو تیم ارائه خواهند کرد.
با اینکه ممکن است تفاوت‌هایی بین دو بیلد وجود داشته باشد، هر دو گروه مشغول طراحی وسیله نقلیه‌ای هستند که می‌تواند وزنی برابر با 20 تن را به مدار زمین‌ثابت و بیش از 100 تن وزن را به مدار پایینی کره زمین حمل کند.
اسپیس‌ایکس در نظر دارد محصول نهایی را برای حمل تجهیزات به ماه و مریخ استفاده کند؛ اما پیش از این اقدام، اسپیس‌ایکس باید از سیستم راه‌اندازی خود تست‌های بیشتر و دقیق تری بگیرد.


 

گزارش: مهندس حمید نیک روش

توئیترHamidNikravesh@

شماره خبر: 42411
تاریخ: یکشنبه 9 تیر 1398  1:01 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط