• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

مدیر گوگل آلفابت: هوش ابری مانند صنعت اپلیکیشنهای موبایل تحول عظیمی ایجاد می‌کند

ICTPRESS – گوگل بستر یادگیری ماشین مبتنی بر ابر راه‌اندازی کرده که استفاده از آن برای مردم عادی هم ساده می‌شود.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS؛ بستر جدید گوگل به کاربران اجازه می‌دهد تا بسادگی به فناوری هوش مصنوعی یادگیری ماشین دسترسی داشته باشند. آنها از این سرویس برای متمایز کردن خود از رقبایشان استفاده می‌کنند. در حال حاضر سرویسهای «آمازون وب» و «مایکروسافت آزور» از رقبای جدی گوگل در این زمینه هستند.

توسعه‌دهندگان با استفاده از سیستم جدید یادگیری ماشین گوگل می‌توانند بیشترین استفاده را از شبکه‌های عصبی مصنوعی ببرند. همین مسئله باعث می‌شود تا ابر از یک وسیله ذخیره‌سازی فراتر برود و بعنوان ابزاری برای تحلیل حجم زیادی از اطلاعات مورد استفاده قرار گیرد.

با حذف برنامه‌نویسی انسانها از این چرخه؛ سیستم هوش مصنوعی می‌تواند بسرعت مجموعه بیگ دیتا را مورد بررسی قرار دهد و از آن چیزی که تحلیل کرده موارد جدید را یاد بگیرد.

با سرویسهای جدید گوگل؛ امکان استفاده از APIها در شناسایی خودکار تصویر؛ شناسایی سخنرانی؛ ترجمه از یک زبان به زبان دیگر و مواردی از این دست میسر می‌شود.

انتظار می‌رود اولین کسانی که از بستر ابر هوشمند گوگل استفاده می‌کنند Home Depot؛ اسپاتیفای؛ اپل و دیزنی هستند.

به گفته «اریک اشمیت» مدیر اجرایی آلفابت: این مرحله بعدی دگرگونی و تغییر است. می‌دانم که معماری جدیدی در حال شکل گرفتن است.

وی آینده توسعه هوش ابری را با تحولات عظیمی که در طی این مدت در صنعت اپلیکیشنهای موبایل شاهد بودیم مقایسه می‌کند؛ تغییری که باعث بوجود آمدن شرکتهای قدرتمندی مانند «اسنپ‌چت» و «اوبر» شد.

«اشمیت» اضافه می‌کند: تا یکسال آینده با استفاده از سیستم یادگیری ماشین کارهای بسیار خوبی را می‌بینیم که حتی انسانها هم تاکنون نتوانسته‌اند انجام دهند. شما حتما کار جدیدی انجام می‌دهید. مطمئنا چیزهای جدیدی کشف خواهید کرد.

او اعتقاد دارد که این اکتشافات باعث تغییر و تحول در سیستمهای پردازش ابری می‌شود و موجب قوت گرفتن IPOهای بسیار موفقی می‌شود که بیشترین استفاده را از آخرین و جدیدترین فناوری ابری می‌برند.

 

شماره خبر: 27726
تاریخ: شنبه 7 فروردین 1395  2:07 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط