• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

الون ماسک برای ارتقاء هوش مصنوعی یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرد

hoshe masnoeiICTPRESS - الون ماسک سرمایه گذار حوزه فناوری از اجرای برنامه آموزشی برای برنامه نویسان عرصه رباتیک و هوش مصنوعی خبر داده است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، ماسک که در سال 2014 اعلام کرده بود هوش مصنوعی تهدیدی برای بشریت محسوب میشود حال قصد دارد یک برنامه آموزشی را در این زمینه به اجرا درآورد.
به اعتقاد وی اگر قرار باشد بزرگترین تهدید برای حیات انسان را حدس بزنیم احتمالا باید از هوش مصنوعی یاد کنیم. لذا آموزش به برنامه نویسان برای استفاده درست از هوش مصنوعی و طراحی مناسب دستگاه هایی که توان یادگیری دارند ضرورت پیدا میکند.
ماسک قصد دارد از این طریق برنامه نویسان را برای استفاده بهینه از هوش مصنوعی به منظور ساخت ربات های هوشمند و دیگر وسایل مشابه یاری دهد.
یکی دیگر از ابزاری که قرار است به همین منظور عرضه شود، OpenAI Gym است که ابداع و مقایسه الگوریتم های هوش مصنوعی به منظور تقویت آنها را ممکن میکند. یکی دیگر از کاربردهای OpenAI Gym تسریع تحقیقات در مورد هوش مصنوعی است.
ماسک به همین منظور سازمانی به نام OpenAI را با سرمایه یک میلیارد دلار تاسیس کرده تا بتواند به طور گسترده تری روی ارتقاء آموزش در حوزه هوش مصنوعی تاثیر بگذارد. وی که موسس و مالک شرکت تسلا موتورز سازنده خودروهای برقی نیز هست به دنبال استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی در خودروهای ساخت خود برای تبدیل آنها به اتومبیل های خودران است.

شماره خبر: 28201
تاریخ: شنبه 11 اردیبهشت 1395  9:31 AM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط