• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

اپل به جمع شرکت‌های حامی تکنولوژی هوش مصنوعی پیوست

3907c4bb-4208-4f91-bb60-c1bbd55f5170ICTPRESS - با توجه به رشد روزافزون تکنولوژی در حوزه های مختلف و بویژه فناوری های نوظهوری همچون هوش مصنوعی، این نگرانی برای کارشناسان و همچنین مردم عادی به وجود آمده است که ممکن است زندگی آن ها تحت الشعاع این پیشرفت ها قرار بگیرد و به عبارتی دیگر، به مخاطره افتد. از این رو، بزرگان دنیای تکنولوژی، گروهی را تشکیل داده اند تا این اطمینان را برای مردم به وجود آوردن که فناوری هایی همچون دستگاه های هوشمند و یا هوش مصنوعی، هیچ خطری برای بشریت ندارند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS،  حال آخرین گزارش ها حاکی از این است که شرکت اپل نیز که در حال حاضر به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت ها فعال در این حوزه به شمار می رود، به این گروه پیوسته است. گروهی تحت عنوان «Partnership on AI» که سال گذشته تشکیل شد و هم اکنون کمپانی های بزرگی همچون مایکروسافت، آمازون، گوگل، فیس بوک، آی بی ام، دیپ مایند (یکی از زیرمجموعه های گوگل) در آن عضوند که از این پس باید نام اپل را نیز به این جمع اضافه کرد.
 در بیانیه این گروه آمده است که شرکت اپل بسیار قبل‌تر از آن که بخواهد پیوستن خود به این گروه را رسانه ای کند، با ما همکاری داشته است. هدف از تشکیل این گروه این است که از تکنولوژی هوش مصنوعی، به بهترین شکل ممکن استفاده و از آن جهت خدمت به مردم و جامعه بهره گرفته شود.
در طی یکی دو سال اخیر، برخی از چهره های علمی جهان از پیشرفت غیرمنتظره و روزافزون هوش مصنوعی اظهار نگرانی کرده اند که از میان آن ها می توان به استیون هاکینگ اشاره کرد که در جمع گروهی از اساتید دانشگاه و نخبگان علم کیهان شناسی اعلام کرد: در صد سال آینده شاهد برتری محسوس کامپیوترها بر انسان ها در زمینه هوش مصنوعی خواهیم بود و باید به این نکته توجه کنیم که اهداف آن ها تا چه اندازه با اهداف ما همخوانی دارد.
چنین اظهاراتی موجی از نگرانی را در میان انسان ها به راه انداخت به طوری که تشکیل این گروه برای ایجاد حس اطمینان در خصوص خطرآفرین نبودن هوش مصنوعی تشکیل شد. از این رو، این شرکت ها تمامی تحقیقات و فرآیندهای توسعه محصولات مرتبط با این تکنولوژی ها را برای عموم مردم شفاف سازی و مواردی همچون اصول اخلاقی، حریم خصوصی و انصاف را در تولید محصولات خود لحاظ خواهند کرد.

شماره خبر: 31792
تاریخ: دوشنبه 11 بهمن 1395  5:45 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط