• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

هوش مصنوعی گوگل برای پیش‌بینی سیل

1398-02-18 Googleحمید نیک روش - ICTPRESS - گوگل از ماه سپتامبر سال 2018 در حال کار روی سیستم پیش‌بینی سیل بر پایه فناوری هوش مصنوعی (AI) است و قرار است این سرویس نقاط داده‌ای بیشتری دریافت کند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از انگجت، سرویس پیش‌بینی سیل گوگل که وقوع سیل‌های سهمگین را در نقاط مختلف پیش‌بینی می‌کند و به افرادی که در آن نواحی زندگی می‌کنند هشدار می‌‌دهد.

این سرویس قرار است تا پیش از شروع فصل باران‌های موسمی در هند مناطق جدیدتری را تحت پوشش قرار دهد؛ به‌ویژه اینکه این سرویس توجه خاصی روی نواحی اطراف رود گنگ خواهد داشت.

 هر چه میزان داده‌ها بیشتر باشد پیش‌بینی بهتر خواهد بود و گوگل می‌گوید ابزار پیش‌بینی سیل این شرکت روز به‌روز در حال پیشرفت هستند و نتایجی که ارائه می‌کنند دقت بالایی دارد.

 


 تلاش‌ها و تحقیقات گوگل در حوزه AI شامل موارد پزشکی و دارویی، پاسخ‌های اضطراری، تفریح و سرگرمی، و فناوری می‌شود؛ به‌طور مثال، گوگل در جریان برگزاری رویداد گوگل I/O از برنامه‌ای رونمایی کرد که می‌تواند با بررسی اسکن‌ها وجود سرطان ریه را در همان مراحل اولیه شناسایی کند، حتی اگر پزشکان قادر به مشاهده علائم فیزیکی در بیمار نباشند.

 علاوه بر این، گوگل اعلام کرد 20 سازمان و گروه مختلف مبلغ 25 میلیون دلار را تحت عنوان Google AI Impact Challenge دریافت می‌کنند تا از تلاش‌های اجتماعی مبتنی بر AI آنها پشتیبانی شود. یکی از این برنامه‌ها افزایش سرعت زمان پاسخگویی سازمان آتش‌نشانی شهر نیویورک یا ارائه ابزاری برای بررسی متون اخبار و تشخیص بهتر اطلاعات غلط و نادرست در انگلستان است.

 

گزارش: مهندس حمید نیک روش

توئیترHamidNikravesh@

شماره خبر: 41785
تاریخ: چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398  11:27 AM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط