• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

افزایش فعالیت‌های هوآوی در حوزه‌های هوش مصنوعی و رایانش ابری

ICTPRESS - هوآوی قصد دارد فعالیت‌های خود را در دو حوزه هوش مصنوعی و رایانش ابری گسترش دهد؛ یکی از نشانه‌های این اتفاق انتصاب «ریچارد یو» (Richard Yu) از مدیران رده بالای هوآوی، به عنوان مدیر این بخش‌ها است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، بر اساس گزارش‌های جدید منتشرشده از مجموعه هوآوی، «ریچارد یو» قرار است به عنوان ریاست دو واحد از مجموعه هوآوی انتخاب شود. این مدیر ارشد از 7 فوریه 2021 میلادی به صورت رسمی پست‌های جدید در بخش‌های هوش مصنوعی و رایانش ابری را بر عهده خواهد گرفت.

 

 

«ریجارد یو» مدیر فعلی بخش مصرف‌کنندگان هوآوی (تولید گوشی هوشمند، تبلت و...) است و یکی از افراد موثر در تبدیل کردن هوآوی به یکی از بازیگران اصلی صنعت گوشی هوشمند ظرف فقط 10 سال، بوده است.

با توجه به اهمیت دو بخش جدید برای هوآوی و این نکته مهم که این دو بخش به نوعی آینده بشریت و شیوه زندگی او را شکل خواهند داد، هوآوی یکی از بهترین مدیران خود را برای رهبری این حوزه‌ها انتخاب کرده است.

او تاکنون به نوعی چهره ثابت این کمپانی در رویدادها و رونمایی‌های مختلف نیز بوده و تعدادی از بهترین گوشی‌های هوشمند هوآوی از جمله سری P 40 و سری Mate 40 توسط وی به جهان معرفی شده است.

در تحلیل این اتفاق، «کیتی فوک» (Kitty Fok)، مدیر IDC چین معتقد است که هوش مصنوعی و رایانش ابری، مهم‌ترین زمینه‌های رشد جهان در سال‌های آینده خواهد بود. شرکت IDC یکی از برترین‌ها در حوزه فناوری اطلاعات و رویدادهای مرتبط با آن در چین است.

به گفته «فوک» تمرکز بیشتر و سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی و رایانش ابری، یک استراتژی مهم برای هوآوی به حساب می‌آید و می‌تواند در آینده فرصت‌های بسیاری را در اختیار این شرکت بگذارد.

 

در توضیحی کوتاه، هوش مصنوعی عبارت است از علم هوشمندسازی دستگاه‌ها، نرم‌افزارها و بسیار از محصولات دیگر به شکلی که این محصولات خود توانایی تصمیم‌گیری داشته و بدون نیاز به انسان از عهده انجام کارها برآیند.

برای مثال در آینده نه چندان دور خودروها به کمک هوش مصنوعی و بدون نیاز به راننده در خیابان‌ها حرکت خواهند کرد.

در رایانش ابری، قسمت عمده عملیات محاسبه و پردازش کامپیوتری مورد نیاز شما، در یک سرور قدرتمند خارجی انجام شده و نتایج آن برای استفاده به کامپیوترهای محلی ارسال می‌شوند. با این روش بدون نیاز به سرمایه‌گذاری زیاد بر روی بخش سخت‌افزاری و ساخت آن سرور قدرتمند، می‌توان از نتیجه کار به صورت اینترنتی استفاده کرد.

برای مثال شما می‌توانید به جای هزینه زیاد و خرید تعداد زیادی سیستم کامپیوتری قدرتمند برای شرکت خود فقط از تعدادی درگاه اینترنتی ارزان استفاده کنید که به صورت اینترنتی همان قدرت سخت‌افزاری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

هوآوی در زمینه‌های مختلف مانند طراحی و تولید گوشی‌های هوشمند و توسعه شبکه‌های مخابراتی، توانمندی زیادی از خود نشان داده است. اکنون باید دید در حوزه‌های انقلابی جدید مانند هوش مصنوعی و رایانش ابری چه حرفی برای گفتن دارد.

شماره خبر: 48412
تاریخ: دوشنبه 13 بهمن 1399  1:20 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط