• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

سند سیاست‌ها و الزامات کلان خدمات ابری تهیه شد

ICTPRESS - پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از پایان تدوین سند سیاست‌ها و الزامات کلان خدمات ابری کشور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، با پایان پروژه «استخراج طرح کلان و الزامات امنیتی خدمات ابری و خدمات امنیتی ابری» ضمن تهیه مدل مرجع امنیت خدمات ابری شامل بازیگران، اهداف و کنترل‌های امنیتی و سطوح حساسیت بهره‌برداران، سند سیاست‌ها و الزامات کلان خدمات ابری تهیه شد.

محسن مؤذن مجری پروژه با بیان این مطلب اظهار داشت: برای این منظور، لیست خدمات ابری و ارائه‌دهندگان خدمات ابری و ارائه دهندگان خدمات ممیزی ابری در پژوهشگاه ICT مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: سپس نسبت به شناسایی تهدیدات و چالش‌های امنیتی از دیدگاه بهره برداران مختلف بر اساس سطح حساسیت و نوع نهاد بهره‌بردار (دولتی، خصوصی یا واسطه‌ها) اقدام شد.

مؤذن گفت: در ادامه، سیاست‌های کلان، الزامات امنیتی، اهداف امنیتی و کنترل‌های مربوطه در چارچوب یک مدل مرجع امنیتی برای سطوح حساسیت مختلف تدوین شد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به حساسیت‌های بالاتر ارائه دهندگان خدمات امنیتی مبتنی بر ابر، به طور خاص برای اینگونه عرضه‌کنندگان الزامات اضافی امنیتی و به علاوه الزامات کارکردی این دسته از خدمات ابری مورد بررسی عمیق‌تر قرار گرفت.

 

شماره خبر: 51459
تاریخ: دوشنبه 6 دی 1400  1:56 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط