• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

رهبر انقلاب: سیاست قطعی ایران همکاری با آسیا / رئیس‌ جمهوری ویتنام: فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای حق قطعی ایران

vietnam_1ICTPRESS - رهبر انقلاب:راه مقابله بادخالت‌(قدرت‌های برتر دنیا درامور کشورهای دیگر)،همکاری ونزدیک شدن کشورهای مستقل به یکدیگر است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر روز سه‌شنبه 25 اسفند 94 در دیدار آقای «ترانگ تان سانگ» رئیس‌جمهوری ویتنام، به زمینه‌های متنوع اقتصادی، فنّی، تجاری و فرهنگی در گسترش روابط دو کشور اشاره و خاطرنشان کردند: شجاعت و مقاومت ملت ویتنام و شخصیت‌های برجسته‌ آن نظیر «هوشی مینه» و «ژنرال جیاپ» در مقابل تجاوزگری بیگانگان، موجب شده است که ملت شما در چشم ملت ایران، محترم و معتبر باشد و این تکریم و همدلی، زمینه بسیار مناسبی برای افزایش همکاری‌هاست.

رهبر انقلاب با اشاره به تلاش قدرت‌های برتر دنیا برای دخالت در امور کشورهای دیگر، گفتند: این دخالت‌ها گاه از طریق راه انداختن جنگ‌هایی همچون جنگ ویتنام و گاهی نیز با روش‌های دیگر انجام می‌شود، و راه مقابله با این دخالت‌ها، همکاری و نزدیک شدن کشورهای مستقل به یکدیگر است.
ایشان، سیاست قطعی جمهوری اسلامی را همکاری با کشورهای آسیایی از جمله ویتنام خواندند و افزودند: ما از همکاری‌های شما در مجامع جهانی نیز مطلع هستیم و معتقدیم تا جایی که امکان و ظرفیت وجود دارد، باید همکاری‌ها را گسترش داد.
در این دیدار که آقای روحانی رئیس جمهور نیز حضور داشت، آقای «ترانگ تان سانگ» رئیس‌ جمهوری ویتنام با تشکر از سخنان رهبر انقلاب در تجلیل از مبارزات مردم و رهبران ویتنام علیه بیگانگان، گفت: مردم ویتنام ده‌ها سال در مقابل تهاجم خارجی‌ها مقاومت کردند تا توانستند به استقلال و آزادی دست یابند.
آقای «ترانگ تان سانگ» با قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از ویتنام در مجامع بین‌المللی، تاکید کرد: ویتنام نیز در محافل بین‌المللی از مواضع ایران حمایت کرده و استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را حق قطعی ایران می‌داند و در آینده هم از مواضع ایران حمایت خواهد کرد.
رئیس‌ جمهوری ویتنام با تأکید بر ضرورت افزایش همکاری‌های دوجانبه در تمام زمینه‌ها گفت: امیدواریم ایران در چارچوب سیاست نگاه به شرق، همچون گذشته به ویتنام به عنوان یک شریک کلیدی نگاه کند.
شماره خبر: 27680
تاریخ: چهارشنبه 26 اسفند 1394  6:10 AM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط