• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

آمریکا: کره شمالی مسئول انتشار بدافزار باج گیری است

ICTPRESS - دولت آمریکا می گوید که کره شمالی "مستقیما مسئول" بدافزار موسوم به "واناکرای" است که پیشتر در سال جاری با کمک آن به بیمارستان ها، کسب و کارها و بانک های سراسر جهان حمله شد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، گفته می شود آن حمله بیش از ۳۰۰ هزار کامپیوتر را در ۱۵۰ کشور دستخوش و میلیاردها دلار خسارت وارد کرد.

 

 

توماس باسرت، دستیار دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، این اتهام را در روزنامه وال استریت ژورنال مطرح کرد.

این اولین بار است که آمریکا رسما کره شمالی را مسئول انتشار آن نرم افزار می داند.

آقای باسرت که در امور امنیت ملی به رئیس جمهور آمریکا مشورت می دهد گفت این ادعاها "متکی بر شواهد" است و افزود که بریتانیا و شرکت مایکروسافت هم وابستگان دولت کره شمالی را مسئول آن حملات دانسته اند.

در ماه مه، کامپیوترهای ویندوز هدف حمله سایبری قرار گرفتند و محتویات آنها قفل شد. این بدافزار از کاربران می خواست باجی بپردازند تا داده هایشان دوباره در دسترس قرار گیرد.

سازمان پلیس اتحادیه اروپا، یوروپل، ابعاد آن حمله را "بی سابقه" خواند.

به گزارش بی بی سی، باسرت در این مقاله در وال استریت ژورنال گفت کره شمالی باید "پاسخگو" شناخته شود و گفت آمریکا "استراتژی حداکثر فشار" را برای مختل کردن توانایی رژیم کره شمالی برای انجام حملات سایبری حفظ خواهد کرد.

مشخص نیست که دولت آمریکا دقیقا قصد دارد چه واکنشی نشان دهد.

کره شمالی ماه پیش پس از آنکه مجددا در فهرست حامیان دولتی تروریسم قرار گرفت با تحریم های عمده تازه ای روبرو شد که در خلال ادامه آزمایش های موشکی و برنامه اتمی بود.

آقای باسرت نوشت: "کره شمالی برای بیش از یک دهه رفتار خیلی بد و عمدتا افسارگسیخته ای داشته است و رفتار آزارنده آن هر روز زشت تر می شود. واناکرای از جمله این رفتارهای بی خردانه بود که تبعیضی برای هدف گرفتن قربانیان قائل نمی شد."

او افزود: "جعبه ابزار رژیم های استبدادی خطرناک تر از آن است که نادیده گرفته شود."

 

 

انتظار می رود کاخ سفید روز سه شنبه در بیانیه ای رسمی پیونگ یانگ را متهم کند.

حمله "واناکرای" (می خواهم گریه کنم) در بریتانیا بر نظام بهداشت ملی اثر گذاشت و بسیاری از مراکز درمانی مجبور به رد کردن بیماران و حتی بیمارانی که وقت جراحی داشتند شدند.

در روسیه بخش پست به شدت از آن حمله آسیب دید.

آمریکا در سال ۲۰۱۴ کره شمالی را به خاطر حمله ای سایبری به شرکت سونی پیکچرز مقصر شناخته که پس از انتشار فیلمی کمدی درباره کشتن رهبر کره شمالی بود. کره شمالی آن اتهام را رد می کرد.

این کشور در ماه اکتبر گفت اظهارات وزرای دولت بریتانیا دایر بر اینکه کره شمالی عامل حمله ۲۰۱۷ است "حدسی بی پایه" و "تلاشی خباثت آمیز" برای تشدید تحریم های بین المللی علیه کره شمالی است.

 

شماره خبر: 35764
تاریخ: سه شنبه 28 آذر 1396  1:32 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط