• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

8 محلول نانو ساختار کربنی رونمایی شد

ICTPRESS - محلول نانو ساختار کربنی صبح امروز با حضور رئیس جمهور رونمایی شد.

به گزارش ICTPRESS ؛ همزمان با آغاز سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در حاشیه افتتاح رسمی طرح جامع پژوهشگاه صنعت نفت با حضور رئیس جمهور و مسئولان کشوری از هشت محلول نانوساختار کربنی رونمایی شد.
همچنین محمود احمدی نژاد از بخش های مختلف این پژوهشگاه که جزو طرح های مهر ماندگار است و امروز به صورت رسمی افتتاح شد، بازدید کرد.
پژوهشگاه صنعت نفت در سال 1338 در شهر ری تأسیس و از سال 1383 عملیات اجرایی آن به منظور توسعه و جامعیت در غرب تهران آغاز شد.
این پژوهشگاه در قالب طرح ماندگار در زمینی به مساحت 30 هکتار که بنای آن بالغ بر 122 هزار متر مربع است ایجاد شده و دارای سه منطقه پژوهشی ـ عملیاتی است.
در بخش پژوهشی این مجموعه سه پردیس صنایع بالا دستی، پایین دستی و انرژی و محیط زیست فعالیت می‌کنند و 300 آزمایشگاه تحقیقاتی و 16 پژوهشکده نیز در این مجموعه فعال است.
پژوهشگاه صنعت نفت دارای 5 واحد نیمه صنعتی بزرگ با عناوین «واحدهای نیمه صنعتی و مراکز انرژی و حفاظت صنعتی و محیط زیست»، «پالایش نفت و فرآورده‌ها و پلیمر»، «تبدیل نفت خام سنگین به سبک»، «نانوکاتالیست‌ها» و «گاز و کارگاه‌ها و انبارهای مواد شیمیایی» است.
در این مجموعه که تاکنون 120 اختراع داشته، نگاه ویژه‌ای به مسائل زیست محیطی می‌شود و از پیشرفته‌ترین تصفیه‌خانه فاضلاب‌های صنعتی و شیمیایی و انسانی در آن ایجاد شده است که 74 مورد آن به سوددهی رسیده است.
پژوهشگاه صنعت نفت کشور، جزو پنج پژوهشگاه برتر دنیا است و در حوزه پژوهش و مطالعات انرژی و نفت رتبه نخست در خاورمیانه را دارد.

شماره خبر: 13441
تاریخ: چهارشنبه 11 بهمن 1391  12:07 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط