• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

ساخت نانودستگاه جديد براي رهايش پايدار عوامل درماني

ICTPRESS- محققان شرکت دلپر(Delp OR) موفق به ساخت دستگاهي در ابعاد ميکرو شدند كه داراي نانوحفراتي به منظور رهايش پايدار عوامل درماني است.

به گزارش ICTPRESS- اين دستگاه از فناوري NANOPORTM اين شرکت به منظور رهايش پايدار مولکول‌هاي بزرگ و کوچک به مدت چند ماه پس از کاشت زيرپوستي، استفاده مي‌کند.
امکان رهايش پايدار و طولاني مدت عوامل درماني همچون اينترفرون آلفا، هورمون رشد انسان و GLP-1 با استفاده از اين دستگاه وجود دارد.
 از مزاياي اين نوع رهايش مي‌توان به افزايش ايمني، عملکرد و دوام دارو و نيز آسايش بيمار در مواردي که نياز به تزريق مکرر زيرپوستي باشد، اشاره کرد.
فناوري منحصر به فرد دلپر، قادر به رهايش پاياي عوامل درماني به مدت چندين ماه از طريق نفوذ غير فعال (به معناي عدم استفاده از پمپ اسمزي و هرگونه اجزاي مکانيکي در داخل دستگاه مذکور) است. اين دستگاه از غشاهايي با حفرات منظم هندسي در مقياس نانو ساخته شده است که آن را قادر به کنترل سرعت نفوذ و رهايش دارو مي‌کند.
تاسوس نيکلائو(Tassos Nicolaou)، مديرعامل شرکت دلپر در اين رابطه گفت: «فناوري NANOPORTM ما همزمان با رهايش پايدار و طولاني مدت انواع عوامل درماني، نياز به استفاده از هرگونه اجزاي مکانيکي در داخل دستگاه را از بين برده است. اين امر انعطاف‌پذيري قابل ملاحظه‌اي را به وجود آورده، فرآيند توليد را ساده‌تر کرده و از همه مهمتر خطرات ناشي از استفاده از سيستم‌هاي اسمزي را از بين برده است».
بر اساس اين گزارش، شرکت دلپر(Delp OR) از شرکت‌هاي فعال در حوزه سامانه‌هاي رهايش دارو كه موفق به ثبت پتنت جديد خود در حوزه دستگاه‌هاي رهايش دارو در آمريکا شده است، از حقوق انحصاري اين فناوري برخوردار بوده و در حال توليد و ارتقاي چند محصول ديگر بر پايه آن است.

شماره خبر: 10324
تاریخ: یکشنبه 13 شهریور 1390  9:54 AM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط