• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

گزارش مرکز مالی ایران از پنجمین همایش ریاضیات و علوم انسانی(ریاضیات مالی)

گزارش مرکز مالی ایران از پنجمین همایش ریاضیات و علوم انسانی(ریاضیات مالی)ICTPRESS - پنجمین همایش«ریاضیات و علوم انسانی (ریاضیات مالی)» نوزدهم و بیستم اردیبهشت‌ماه در دانشکده علوم ریاضی و رایانه دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از واحد ارتباطات مرکز مالی ایران، این همایش  هر سال و با هدف فراهم‌آوردن زمینه‌های تبادل نظر میان فعالان بازار سرمایه و فعالان دانشگاهی در زمینه ریاضیات مالی و مهندسی مالی، شناسایی زمینه‌های تحقیقاتی مورد نیاز بازار سرمایه، هدایت تحقیقات به سوی رفع نیازهای واقعی کشور، آشنا کردن بازارهای پولی و مالی با رشته‌های تحصیلی ریاضیات مالی و مهندسی مالی و همچنین فراهم آوردن امکان هم‌اندیشی و تبادل نظر میان مدرسین و کاربران ریاضیات در شاخه‌های مختلف علوم انسانی برگزار می‌شود.

مرکز مالی ایران، حامی و همکار علمی این همایش نیز با برگزاری برنامه‌هایی چون: نشست تخصصی «نقش و جایگاه تحلیلگران کمی در آینده بازار سرمایه ایران» با سخنرانی علی فروش باستانی، علی حبیب نیا، محمد علی رستگار و  زانیار احمدی، معرفی قابلیت‌های «پایگاه داده‌های تحقیقاتی مالی ایران»(IFDC) و آیین رونمایی از کتاب «مدل‌سازی سری‌های زمانی مالی با R» در این همایش حضور بعمل آورد.

سخنرانان نشست تخصصی «نقش و جایگاه تحلیلگران کمی در آینده بازار سرمایه ایران» با تاکید بر نیازسنجی و ظرفیت وجود تحلیلگران کمی در بازار سرمایه ایران، عملیاتی کردن مدل‌های ساده با داده‌های واقعی را کاربردی‌تر از مدلهای پیچیده دانستند؛ و با ذکر نمونه‌های  جهانی و بررسی حرکت آنها به سمت هوش مصنوعی به بررسی نقش و جایگاه تحلیلگران کمی در بازار سرمایه پرداختند.

در ادامه برنامه‌های این همایش و در راستای آشنایی هر چه بیشتر پژوهشگران، اساتید و دانشجویان با پایگاه داده‌های تحقیقاتی مالی ایران(IFDC)، علی نقوی، مدیرعامل مرکز مالی ایران این پایگاه را یک ابزار ساده و در عین حال کاربردی برای دسترسی آسان به اطلاعات آماری موجود در بازار سرمایه ایران خواند.

این پایگاه به نشانی www.ifdc.ir و ارائه سری‌های زمانی داده‌های مالی و معاملاتی همراه با به روز رسانی مداوم در اختیار علاقه‌مندان قرار دارد.

در حاشیه پنجمین همایش ریاضیات و علوم انسانی، مرکز مالی ایران از کتاب «مدل‌سازی سری‌های زمانی مالی با R» با حضور امیر هامونی، مدیرعامل شرکت فرابورس ایران رونمایی کرد.

این کتاب تازه‌ترین عنوان در این حوزه است که با همکاری انتشارات بورس بهار امسال منتشر شده است.  این کتاب، که از باب تحلیل نظری و تجربی به مدل‌سازی سری‌های زمانی مالی با نرم‌افزارR پرداخته است مورد استفاده دانشجویان کارشناسی ارشد، دکتری و متخصصان حرفه‌ای در بازارهای مالی ایران است.

لازم به ذکر است، ریاضیات مالی، ریاضیات بیمه، مهندسی مالی، بازارهای سرمایه، ابزارهای مالی و کاربرد ریاضیات در علوم انسانی از  دیگر محورهای اصلی این همایش بود.

.


گزارش مرکز مالی ایران از پنجمین همایش ریاضیات و علوم انسانی

شماره خبر: 36482

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط