• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

شبکه خبری آی‌سی‌تی‌پرس ۱۵ ساله شد

ICTPRESS - شبکه خبری آی‌سی‌تی‌پرس در حوزه فناوری‌های نوین، شانزدهمین سال فعالیت خود را، امروز ۱۵ مهر ۱۳۹۹، آغاز کرد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، محمدفواد رحمان‌سرشت با اعلام این خبر گفت: همگام با مردم و همراستا با تحولات نوین جهانی در بستر نوآوری و فناوری منطبق بر شرایط کنونی، آی سی تی پرس از طرح جدید لوگوی خود رونمایی کرد.
مدیرمسئول آی سی تی پرس تصریح کرد: در طرح جدید ضمن حفظ ارکان اصلی لوگو، سعی شده است تا بر حفاظت در برابر ناملایماتی همچون تهدید کروناویروس تاکید شود چراکه لازم است حفاظت و تغییر را از خود آغاز کرد.

 

 

 

 
وی گفت: تمرکز بر آموزش بر بستر فناوری همچنین معرفی افزونتر دستاوردهای علمی، پژوهشی و نوآوری های بومی متخصصان و نخبگان کشور، محور اطلاع رسانی های ویژه شبکه خبری آی سی تی پرس در سال جدید فعالیت خواهد بود.
رحمان سرشت با اشاره به پشتوانه ۲۵ سال فعالیت رسانه ای گفت: منطبق بر تجارب ارزنده، طی پانزده سال گذشته نیز در راستای اطلاع رسانی گسترده بر مبنای تولید محتوای خبری، پژوهشی و اطلاع رسانی در حوزه فناوری های پیشرفته، به صورت ۲۴ در ۷ فعالیت کرده ایم و این مهم ذیل توجهات حق تعالی، همراهی مخاطبان و تلاش شبانه روزی تیم رسانه ای متخصص متبلور است.

 به گزارش همشهری آنلاین، شبکه خبری آی سی تی پرس (ICTPRESS) شبکه‌ای تخصصی و مستقل است که در حوزه‌های متنوع فناوری‌های نوین با محوریت ICT فعالیت می‌کند.
گروه رسانه‌ای آی سی تی پرس در دهه هفتاد شمسی با فعالیت‌های گسترده رسانه‌ای در قالب تولید محتوا و سرویس دهی به رسانه‌ها و سازمان‌های مختلف خصوصی و دولتی، ایجاد رسانه‌ای آنلاین را برنامه ریزی کرد.
در ادامه این راه، در سال ۱۳۸۱ مبنای توسعه اطلاع رسانی در این راستا منجر به تبیین استراتژی اولیه راه اندازی پایگاه رسانه‌ای آنلاین شد.

 


 

بررسی‌ها و مطالعات ادامه یافت تا پس از تکمیل آن، شبکه خبری ICTPRESS در ۱۵ مهر سال ۱۳۸۴ برابر با ۷ اکتبر سال ۲۰۰۵ میلادی به صورت مستقل توسط محمد فواد رحمان سرشت تاسیس و به مدیرمسئولی وی فعالیت مقدماتی خود را آغاز کرد.
این شبکه خبری با انجام فعالیت‌های خبری و اطلاع رسانی، در سال ۱۳۸۷ به صورت فراگیر توسعه یافت.
شبکه خبری ICTPRESS، از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۹ به صورت ۲۴ ساعته فعالیت کرده و با تهیه، تولید و مخابره بیش از ۳۲ میلیون کلمه خبر و تصویر خبری، توانسته است بیش از نیمی از جمعیت ایران حدود ۵۰ میلیون «مخاطب بازدید» را به خود اختصاص دهد.
توسعه اطلاع رسانی در حوزه‌های متنوع فناوری‌های نوین با محوریت فناوری اطلاعات و ارتباطات به منظور بهره گیری توسط رسانه‌های خبری، پژوهشگران، متخصصان، آحاد جامعه ایرانی در داخل و فارسی زبانان خارج از کشور و گسترش آگاهی رسانی به جامعه، از اهداف شبکه خبری آی سی تی پرس محسوب می‌شود.
تولید محتوا، ساماندهی و توزیع محتوا توسط شبکه خبری ICTPRESS مبتنی بر واژه های کلیدی در شاخه های مختلف فناوری (نانوفناوری، بیوفناوری، رباتیک، هوش مصنوعی، فناوری هسته ای، سلول های بنیادی، هوافضا، فناوری انرژی های نو ...) است به طوری که بیش از صدها کلیدواژه مرتبط، تاکنون به صورت طبقه بندی شده، از طریق سایت اینترنتی این شبکه به آدرس: www.ictpress.ir در قالب اطلاعات، مقالات، گزارش های تحلیلی و اخبار، مخابره شده است.
شبکه خبری آی سی تی پرس با بهره مندی از اتاق فکری متشکل از هیات علمی، همواره استراتژی های خود را همگام با توسعه فناوری های نوین بازطراحی کرده و سرویس های خبری آن شامل تولید کنندگان محتوا، خبرنگاران و پژوهشگران متخصص، به اطلاع رسانی پرداخته است.
حمایت رسانه‌ای و پوشش رویدادهای تخصصی از جمله سیاست‌های آی سی تی پرس است که به صورت آنلاین انجام شده و معرفی دستاوردها و نخبگان از مبانی استراتژیک این شبکه خبری است.
شبکه خبری ICTPRESS منطبق بر توسعه رسانه های نوین، در سال های مختلف از بدو راه اندازی، به تدریج بر تعداد کانال های ارتباطی خود با مخاطبان افزوده و از طریق مجاری خبری خود در شبکه های اجتماعی و پیام رسان به آنان سرویس داده است.
در دهه ۹۰ شمسی، این شبکه خبری، به راه اندازی بخش چندزبانه اقدام کرده است و به صورت مستقل انتشار اخبار به زبان های انگلیسی، روسی، عربی، فرانسه، آلمانی و ترکی را در برنامه های جاری و بعدی خود دارد.
بخش ایران به تهیه و تولید محتوای بومی و ارتباط با سازمان ها و حوزه های مختلف خبری داخل کشور پرداخته و بخش بین الملل به رصد اخبار خارجی از کانال های مختلف خبری می پردازد.
آی سی تی پرس با رویکرد کارآفرینی در طی این سال ها بیش از ده ها نیروی جوان را در مقاطع زمانی گوناگون به صورت‌های حضوری و غیرحضوری، برای فعالیت‌های رسانه‌ای جذب و فعال کرده است.
مقر اصلی شبکه خبری آی سی تی پرس در تهران است.

بنابراین گزارش، سه‌شنبه پانزدهم مهر ۱۳۹۹ برابر با ۶ اکتبر سال میلادی ۲۰۲۰، سالروز تاسیس شبکه خبری ICTPRESS است و بر این اساس آی سی تی پرس ۱۵ ساله شد.
پیش از این، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تاکید بر نقش موثر رسانه های نوین، فعالیت این شبکه خبری را ارزشمند دانست.

 

شماره خبر: 47233

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط