• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

محمد فواد رحمان سرشت در برنامه "نمودار" رادیو ایران: توسعه فناوری نوین در کشور زمینه ساز اشتغالزایی و رونق اقتصادی است + فایل صوتی

ictpressICTPRESS - توسعه فناوری های نوین بخصوص فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور، بطور روزافزون با اشتغالزایی برای اقشار مختلف جامعه و به دنبال آن رونق کسب و کار و اقتصاد کشور ، همراه خواهد بود.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS ، مدیرمسئول شبکه خبری فناوری نوین صبح روز سه شنبه 27 بهمن 1394 با حضور در استودیو رادیو ایران در سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی در بخش گفتگوی کارشناسی برنامه زنده نمودار با موضوع "نقش فناوری اطلاعات در رونق اقتصادی" با بیان مطالب فوق تصریح کرد: امروزه با ظهور و توسعه فناوری های نوین بویژه ICT با کلید واژه هایی مانند جامعه اطلاعاتی ، شهروند الکترونیک ، شهر الکترونیک ، زندگی دیجیتال ، پرداخت الکترونیک ، بانکداری الکترونیک و دیگر مواجه شده ایم که تعاریف جدیدی از زندگی شهروندی را به ارمغان آورده است.

 

 

 


وی گفت: این روند، شهروندان الکترونیکی جامعه اطلاعاتی را با مفاهیم جدیدی از زندگی آشنا کرده که بطور مثال میتوان به نقش فناوری ها در مبادلات پولی و مالی ، پرداخت با ساختار نوین الکترونیکی و همراه و ایجاد و استقرار نظام نوین بانکی در اقتصاد کشور برای زندگی راحت تر شهروندان ، اشاره کرد.
وی افزود: این مساله از آنرو است که بشر از دیر باز به دنبال راهکارهایی بوده که با پیشرفت علم و به کمک ابزار فناوری بتواند زندگی را برای خود آسان تر سازد.
محمد فواد رحمان سرشت ، خاطرنشان کرد: رشد و گسترش فناوری های نوین ارتباطاتی و اطلاعاتی نه تنها فضا را محدود نمیکند ، فرصت ها را نمیسوزاند و بیکاری را توسعه نمیدهد بلکه زمینه را برای اشتغال زایی ، کارآفرینی ، ایجاد زمینه تولد کسب و کارها و شغل های جدید فراهم می آورد .
وی تاکید کرد: بنا نیست تعریف از شغل ، صرفا مشغول بودن به کارها منطبق با شیوه های سنتی باشد بلکه فناوری ها میتواند با ایجاد شغل های جدید و ارزش افزوده برای آن ها، توسعه دهنده در این عرصه باشد.
مدیرمسئول ICTPRESS در ادامه اظهار داشت: تجهیز زیرساخت ها که در کشورمان بخوبی به آن توجه شده و کارهای بزرگی نیز در این راستا انجام شده است در کنار داشتن برنامه و استراتژی صحیح ، توجه به مغزافزار ، بهره مندی از توان بخش خصوصی برپایه حمایت های لازم مادی و معنوی از این بخش ، نگاه مسئولانه متولیان امر به توسعه فناوری ها در جهت توسعه اشتغال و رونق اقتصادی ، میتواند برای تحقق اقتصاد پایدار و دانش بنیان در ایران موثر باشد. 

 

 

 


مشروح این برنامه را در فایل صوتی پیوست بشنوید و یا در صورت تمایل آن را دریافت کنید:

radioiran_rahmansereshtدریافت فایل - 6MB

شماره خبر: 27371
تاریخ: سه شنبه 27 بهمن 1394  1:04 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط