• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

آغاز سیزدهمین سال فعالیت شبکه خبری ICTPRESS با تمرکز بر تولید محتوا

ICTpress_Logo_Birthday12th_HappyICTPRESS - شبکه خبری فناوری نوین «www.ictpress.ir» با اطلاع رسانی گسترده بر مبنای کلید واژه در تولید محتوای فناوری های پیشرفته روز جهان در حوزه های: ICT ، نانو فناوری ، بیو فناوری ، رباتیک ، هوش مصنوعی ، فناوری هسته ای ، سلول های بنیادی، فناوری انرژی های نو ، به صورت شبانه روزی فعالیت میکند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS ، امروز ۱۵ مهر سال 1396 برابر با 7 اکتبر سال میلادی 2017 ، دوازدهمین سالگرد تاسیس شبکه خبری آی سی تی پرس را گرامی میداریم.
محمد فواد رحمان سرشت ، مدیرمسئول شبکه خبری فناوری نوین «ICTPRESS» با تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفایشان، گفت: طرح اولیه برای راه اندازی این شبکه در اواخر دهه هفتاد شمسی همزمان با توسعه مبانی فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران و جهان برنامه ریزی شد.
به موازات آماده سازی پلن نخست برای راه اندازی این شبکه، زیرساختار آن در قالب پایگاه رسانه ای ICTPRESS از طریق تامین محتوا در این حوزه و تجهیز بانک اطلاعات محتوا و کلید واژه پی گیری شد.
وی تصریح کرد: در ادامه این راه و در آستانه تغییر نام و شرح وظایف وزارت ICT مبنای راه اندازی خبرگزاری ICT شکل گرفت که به عنوان پایگاه اطلاع رسانی تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاییز سال 1384 تاسیس و بطور آزمایشی آغاز به کار کرد و پس از طی مراحل مقدماتی و اطلاع رسانی نقطه به نقطه سرانجام در سال 1387 به صورت رسمی و توسعه یافته با تایید اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی به تولید محتوای واژه محور در حوزه ICT و دیگر شاخه های فناوری های پیشرفته مبادرت ورزید.
اکنون پس از 12 سال تلاش مستمر به عنوان مرجع اطلاع رسان واژه محور محتوا در حوزه فناوری های نوین در ایران فعالیت میکند.
مدیرمسئول شبکه خبری ICTPRESS خاطرنشان کرد: موفقیت های روزافزون این شبکه مرهون زحمات همکاران دلسوز، باتجربه و فرهیخته است بطوریکه اطلاع رسانی بالغ بر 35 هزار عنوان محتوای دیجیتالی در انواع خبر، گزارشهای خبری و تصویری، یادداشت، مقاله و دیگر، شاهد این مدعاست. 
وی یادآوری کرد: این شبکه، در حوزه اطلاع رسانی گسترده بر مبنای کلید واژه در تولید محتوای فناوری های پیشرفته روز جهان در حوزه های: ICT ، نانو فناوری ، بیو فناوری ، رباتیک ، هوش مصنوعی ، فناوری هسته ای ، سلول های بنیادی، فناوری انرژی های نو ، به صورت 24 در 7 فعالیت میکند. 
محمد فواد رحمان سرشت تاکید کرد: ساختار پیاده سازی سایت اینترنتی شبکه خبری ICTPRESS مبتنی بر جستجوی کلیدواژه ها و موضوعات متنوع و طبقه بندی شده فناوری های پیشرفته است.
وی اظهار داشت: سایت، کاربر محور است و طوری برنامه ریزی شده تا اقشار مختلف و متخصصان در مراجعه به بخش های مختلف آن به راحتی بتوانند به محتوای مورد نظر خود دسترسی یابند.
وی گفت: کاربران در مراجعه به سایت ictpress.ir برای دستیابی به محتوای مورد نظر می توانند به بخش جستجو در صفحه نخست سایت رفته و کلید واژه مورد نظر خود را تایپ کنند.

وی افزود: کاربران، همچنین برای دسترسی به محتوای طبقه بندی شده می توانند به کلیدواژه های اصلی قسمت پایین سایت یا بخش آرشیو اخبار مراجعه کنند.
محمد فواد رحمان سرشت، گفت: در بخش فناوری نوین "hi-tech" که دامین های مجزایی با عناوین: "FanavarieNovin.ir" و "hightech-press.com" ، برای صفحه اصلی و داخلی آن در نظر گرفته شده، کاربران می توانند خبرها و گزارش های فناوری های پیشرفته را دنبال کنند.
لازم به ذکر است که آخرین اخبار در بخش روی خط به صورت آرشیوی قابل مشاهده است و کسانی که سر خط اخبار را دنبال میکنند می توانند به این بخش مراجعه کنند.
این سایت در قالب محتوایی شامل : گزارش های تحلیلی خبری ، گزارش های تصویری ، خبر ، یادداشت ، مقاله و دیگر به اطلاع رسانی لحظه به لحظه خصوصا در موضوع رویدادها می پردازد.
وی گفت: با توجه به اینکه یکی از مهمترین رسالت ها و آرمان های راه اندازی این پایگاه ، معرفی توانمندی ها و دستاوردهای متخصصان و نخبگان ایرانی و تولیدات داخل کشور بوده است بنابراین کاربران می توانند اخبار مربوط به این موضوعات را در بخش ایران دنبال کنند.
وی افزود: اخبار بین الملل و آنچه مربوط به رویدادهای مختلف بین المللی مانند نمایشگاه ها ، سمینارها ، کنفرانس ها ، جشنواره ها و اخبار اقصی نقاط جهان می شود را کاربران می توانند اول از طریق بنرهای تبلیغاتی لینک شده به صفحات اختصاصی رویداد مورد نظر (معمولا در ایام برگزاری رویدادها در صفحه اول سایت قابل مشاهده است) یا مراجعه به بخش رویداد در منوی بالای سایت و یا از طریق مراجعه به بخش بین الملل در قسمت پایین سایت پیگیری کنند.
محمد فواد رحمان سرشت بیان کرد: با توجه به اینکه یکی از مهمترین موارد در حوزه فناوری های پیشرفته مشاهده فناوری ها و محصولات روز جهان است لذا کاربران در بخش گزارش های تصویری «عکس» می توانند به آخرین یافته های روز دست بایند و آنانی که به دنبال گزارش های تحلیلی ، گفت و گو و نقدهای کارشناسی هستند نیز با مراجعه به بخش گزارش در منوی اصلی صفحه اول خواسته شان تامین خواهد شد.
وی گفت: بخش دیدگاه به انتشار مقالات ، یادداشت ها و دیدگاه های روزنامه نگاران ، مسئولان و کارشناسان این حوزه می پردازد و در قسمت مقاله نیز دانشجویان و متخصصان می توانند به مطالعه مقالات برگزیده در موضوعات متنوع بپردازند و آرشیو آن را با همین عنوان از منوی اصلی بالای سایت دنبال کنند.
محمد فواد رحمان سرشت تصریح کرد: با یکپارچه شدن خروجی محتوا، کاربران میتوانند همه محتوای منتشر شده را در بخش روی خط دنبال کنند.
وی اظهار داشت: بررسی فناوری های روز و بازانتشار محتوا در شبکه های اجتماعی مختلف همچنین برنامه ویژه تلفن همراه از جمله بخش های توسعه یافته این شبکه خبری است.
شبکه خبری ICTPRESS به عنوان محور کلیدی گروه سایت های اطلاع رسانی "آتی پرس" به معنای آینده پارسی و برند اصلی این گروه فعالیت می کند و کاملا خصوصی است و به هیچ ارگان یا نهادی وابسته نیست و درآمدهای خود را از طریق ارائه خدمات رسانه ای مانند تولید محتوا و همچنین درج آگهی و تبلیغات مرتبط، تامین می کند.
مدیریت محتوای سایت شبکه خبری فناوری ictpress.ir با شناخت دقیق و لحظه ای از موضوعات مختلف حوزه فناوری تمرکز بر کلیدواژه ها را شاخص مفهومی و عینی موضوعات قرار داده و به اطلاع رسانی در قالب هزاران کلید واژه تاکنون مبادرت ورزیده که مدام بر میزان آن افزوده میشود. 
مدیرمسئول آی سی تی پرس در پایان تاکید کرد: اين شبکه و كادر فعال در آن با توكل بر خداوند يكتا و عنايت به عملكرد پيشكسوتان و كارشناسان اين عرصه با اميد به خدمتگذاري براي جامعه ايراني فعالیت میکند و همت و تلاش خود را در جهت تحقق آرمان هاي ايران اسلامي و تبيين جايگاه واقعی فناوري در كشور بكار بسته است؛ در مسیر پیش رو تمرکز بیشتر بر تولید انبوه و انتشار مستمر و مناسب محتوا در حوزه فناوری های پیشرفته و کارآفرینی دیجیتالی است.

 


شماره خبر: 34965
تاریخ: شنبه 15 مهر 1396  12:01 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط