• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

آی سی تی پرس 15امین سال فعالیت را آغاز کرد

ICTPRESS - محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تبریک سالگرد تاسیس شبکه خبری آی سی تی پرس و تاکید بر نقش موثر رسانه های نوین، سال گذشته در جریان برگزاری نوزدهمین نمایشگاه ایران تله کام، فعالیت این شبکه خبری را ارزشمند دانست.

 

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، محمد فواد رحمان سرشت، مدیرمسئول شبکه خبری ICTPRESS، در سخنانی با قدردانی از ابراز لطف مسئولان و توجه دقیق آن ها به کارکرد رسانه ها، گفت: طی چهارده سال گذشته در راستای اطلاع رسانی گسترده بر مبنای تولید محتوای خبری، پژوهشی و اطلاع رسانی در حوزه فناوری های پیشرفته، به صورت 24 در 7 فعالیت کرده ایم و این مهم ذیل توجهات حق تعالی، همراهی مخاطبان و تلاش شبانه روزی تیم رسانه ای ممکن شده است.
وی تصریح کرد: آی سی تی پرس، در حوزه محتوایی، تولید بومی را در اولویت نخست و معرفی دستاوردها و نخبگان ایرانی را در برنامه های اصلی و مداوم خود جای داده است.
به گزارش همشهری آنلاین، شبکه خبری آی سی تی پرس (ICTPRESS) شبکه‌ای تخصصی و مستقل است که در حوزه‌های متنوع فناوری‌های نوین با محوریت ICT فعالیت می‌کند.
گروه رسانه‌ای آی سی تی پرس در دهه هفتاد شمسی با فعالیت‌های گسترده رسانه‌ای در قالب تولید محتوا و سرویس دهی به رسانه‌ها و سازمان‌های مختلف خصوصی و دولتی، ایجاد رسانه‌ای آنلاین را برنامه ریزی کرد.
در ادامه این راه، در سال 1381 مبنای توسعه اطلاع رسانی در این راستا منجر به تبیین استراتژی اولیه راه اندازی پایگاه رسانه‌ای آنلاین شد.
بررسی‌ها و مطالعات ادامه یافت تا پس از تکمیل آن، شبکه خبری ICTPRESS در 15 مهر سال 1384 برابر با 7 اکتبر سال 2005 میلادی به صورت مستقل توسط محمد فواد رحمان سرشت تاسیس و به مدیرمسئولی وی فعالیت مقدماتی خود را آغاز کرد.
این شبکه خبری با انجام دادن فعالیت‌های خبری و اطلاع رسانی، در سال 1387 به صورت فراگیر توسعه یافت.
شبکه خبری ICTPRESS، از سال 1384 تا 1398 به صورت 24 ساعته فعالیت کرده و با تهیه، تولید و مخابره بیش از 30 میلیون کلمه خبر و تصویر خبری، توانسته است بیش از نیمی از جمعیت ایران حدود 47 میلیون «مخاطب بازدید» را به خود اختصاص دهد.
توسعه اطلاع رسانی در حوزه‌های متنوع فناوری‌های نوین با محوریت فناوری اطلاعات و ارتباطات به منظور بهره گیری توسط رسانه‌های خبری، پژوهشگران، متخصصان، آحاد جامعه ایرانی در داخل و فارسی زبانان خارج از کشور و گسترش آگاهی رسانی به جامعه، از اهداف شبکه خبری آی سی تی پرس محسوب می‌شود.
تولید محتوا، ساماندهی و توزیع محتوا توسط شبکه خبری ICTPRESS مبتنی بر واژه های کلیدی در شاخه های مختلف فناوری (نانوفناوری، بیوفناوری، رباتیک، هوش مصنوعی، فناوری هسته ای، سلول های بنیادی، هوافضا، فناوری انرژی های نو ...) است به طوری که بیش از صدها کلیدواژه مرتبط، تاکنون به صورت طبقه بندی شده، از طریق سایت اینترنتی این شبکه به آدرس: www.ictpress.ir در قالب اطلاعات، مقالات، گزارش های تحلیلی و اخبار، مخابره شده است.
شبکه خبری آی سی تی پرس با بهره مندی از اتاق فکری متشکل از هیات علمی، همواره استراتژی های خود را همگام با توسعه فناوری های نوین بازطراحی کرده و سرویس های خبری آن شامل تولید کنندگان محتوا، خبرنگاران و پژوهشگران متخصص، به اطلاع رسانی پرداخته است.
حمایت رسانه‌ای و پوشش رویدادهای تخصصی از جمله سیاست‌های آی سی تی پرس است که به صورت آنلاین انجام شده و معرفی دستاوردها و نخبگان از مبانی استراتژیک این شبکه خبری است.
شبکه خبری ICTPRESS منطبق بر توسعه رسانه های نوین، در سال های مختلف از بدو راه اندازی، به تدریج بر تعداد کانال های ارتباطی خود با مخاطبان افزوده و از طریق مجاری خبری خود در شبکه های اجتماعی به آنان سرویس داده است.
در دهه 90 شمسی، این شبکه خبری، به راه اندازی بخش چندزبانه اقدام کرده است و به صورت مستقل انتشار اخبار به زبان های انگلیسی، روسی، عربی، فرانسه، آلمانی و ترکی را در برنامه بعدی خود دارد.
آی سی تی پرس که رویکرد کارآفرینی دارد در طی این سال ها بیش از ده ها نیروی جوان را در مقاطع زمانی گوناگون به صورت‌های حضوری و غیرحضوری، برای فعالیت‌های رسانه‌ای جذب و فعال کرده است.
بخش ایران به تهیه و تولید محتوای بومی و ارتباط با سازمان ها و حوزه های مختلف خبری داخل کشور پرداخته و بخش بین الملل به رصد اخبار خارجی از کانال های مختلف خبری می پردازد.
مقر اصلی شبکه خبری آی سی تی پرس در تهران است.
بنابراین گزارش، دوشنبه پانزدهم مهر 1398 برابر با 7 اکتبر 2019، سالروز تاسیس شبکه خبری ICTPRESS است و بر این اساس آی سی تی پرس 15 ساله شد.
مراسم گرامیداشت سالروز تاسیس آی سی تی پرس، عصر روز دوشنبه 15 مهر نود و هشت با حضور تعدادی از فعالان اندیشمند و خانواده این شبکه خبری برگزار شد.
شماره خبر: 43325
تاریخ: دوشنبه 15 مهر 1398  1:00 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط