• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

معاون شبکه شرکت خدمات انفورماتیک: دیجیتال شدن به مفهوم واقعی امری ضروری برای بانکهاست

dr+mahramianICTPRESS - ضرورت دیجیتال شدن کامل بانک ها فقط 2 تا 3 درصد درآمدبانک ها صرف فناوری می شود! معاون شبکه شرکت خدمات انفورماتیک گفت: در دنیا بانک ها 6تا9درصد از درآمد خود را برای فناوری هزینه می کنند که این میزان در کشور ما حدود 2 تا 3 درصد است.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، دکتر مهران محرمیان معلم، معاون شبکه شرکت خدمات انفورماتیک در دومین روز از هفتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت با بیان اینکه موضوعاتی مثل کربانکینگ، سازمان سنتی و فرآیندها در این همایش به حاشیه رفته  با طرح این پرسش که چه زمانی شاهد تخریب دیجیتال در حوزه بانکی خواهیم بود به ارائه توضیحاتی در این زمینه پرداخت.
وی با بیان اینکه باید دیجیتال شدن به معنای واقعی در حوزه بانک ها اتفاق بیفتد این سوال را مطرح کرد که آیا بانک ها می توانند تغییرات رادیکال لازم رادر خود ایجاد و به سمت دیجیتال شدن حرکت کنند؟
محرمیان در عین حال تاکید کرد: بانک ها نمی توانند در حوزه دیجیتال نقش همه را بازی کنند و پیشنهاد من این است که فقط در مرکز بر کار پردازش تراکنش ها متمرکز شوند و مهم تر این که با حرکت به سمت بانکداری باز فضایی ایجاد کنند تا دیگران از قبیل شرکت های FinTech وارد میدان شده و به دیجیتال شدن آن ها کمک کنند.
وی همچنین بیان کرد: فرآیندهای کنونی بانک ها تغییرات بنیادین زیادی نیاز دارد که انجام این تغییرات بسیار سخت است. کارمند و یا مدیری که سالهای سال عادت کرده با مدل خاصی کار کند باید روش های کاری خود را بالکل تغییر دهد که البته این کار شباهت به جراحی دارد.
محرمیان در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه بانک ها دیتا را جزو مایملک خود می دانند گفت: ممکن است در آینده و با سامانه های نوآورانه ای که به بازار می آید دیتای بانکی مشتریان بانک ها با رضایت خود آن ها به طور کامل در اختیار شرکت های FinTech قرار گیرد. در آن صورت تمام اموری که امروز انتظار است بانک ها در حوزه ابرداده ها انجام دهند و انجام نمی شود توسط شرکت های FinTech انجام خواهد شد و به تدریج ممکن است بانک ها بخشی از بازار خود را واگذار کنند.

شماره خبر: 35979
تاریخ: سه شنبه 3 بهمن 1396  3:16 PM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط