• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

نخستین بستر جامع مبتنی بر تراکنش‌های غیربانکی راه اندازی شد

ICTPRESS - نخستین بستر جامع مبتنی بر تراکنش‌های غیر بانکی توسط فناوران انیاک معرفی شد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، ناصر حجازیان رئیس هیات مدیره فناوران انیاک گفت: انیاک از متولیان و فعالان پیشکسوت صنعت پرداخت در ایران به شمار می رود که در پی اقدامات متعدد در حوزه بانکی با احساس نیاز در عرصه تراکنش های غیر بانکی، فعالیت های جدیدی را آغاز کرده است.

 

 
وی خاطرنشان کرد: در همین راستا شبکه «شِتاک» را راه اندازی کردیم که برای نخستین بار در کشور رونمایی شد.
وی تشریح کرد: در تعریف «شِتاک» باید گفت همانطور که در سیستم بانکی مقوله ای به نام «شتاب» وجود دارد و لوگوی آن روی کارت و دیگر امکانات بانکی است، بیانگر این موضوع است که شما می توانید کارتتان را در ابزارهای پرداخت بانک های دیگر پذیرش کنید؛ «شِتاک» یا شبکه تبادل امتیاز کشور نیز این ماهیت را دارد که اگر شما در باشگاه مشتریان یا کارت یک باشگاه، لوگوی شِتاک را داشتید، بدین معناست که می توانید امتیاز کسب شده در این شبکه را، در بقیه باشگاه ها استفاده کنید.
وی افزود: مشتریان دارای کارت «شِتاک» می‌توانند به شبکه گسترده‌ای از فروشگاه‌های عضو، متصل شوند؛ با این امکان امتیاز مشتریان تجمیع شده و مرکزی نیز برای تبادل و تهاتر امتیاز یا همان اتاق پایاپای که در شبکه بانکی نیز وجود دارد، نمایان می شود.
حجازیان گفت: هر باشگاهی امتیاز خود را با نرخی ارزش گذاری می کند و این شبکه این امکان را می دهد که با همان ماهیت، ارتباط بین باشگاه ها برقرار شود.
رئیس هیات مدیره فناوران انیاک تصریح کرد: این امر حلقه مفقوده ای در بحث تراکنش کشور بوده است که انیاک با هدف حذف این خلاء به آن ورود کرده است.
وی اظهار داشت: پروژه هایی که به دنبال اجرای این شبکه شکل می گیرند بسیار مهم و حائز اهمیت است؛ به عنوان مثال «شِتاک» عملا میتواند به قطب مدیریت کمپین های کشور تبدیل شود و کسب و کارهای مختلف از طریق این اتصال می توانند به اعضای باشگاه های مختلف پیشنهاد خرید بدهند، کمپین اجرا کنند و این شبکه جایگاه خاصی را در کشور به خود اختصاص خواهد داد.
حجازیان بیان کرد: به دنبال راهکارهای دیگری که در حوزه بانکی داشته ایم، سعی کرده ایم فعالیت های گسترده ای در پاسخگویی به نیاز تراکنشی کشور انجام دهیم.
وی افزود: در همین راستا پروژه های متعدد و زیرساخت های مختلفی ایجاد شده که بخشی از آن طی روزهای اخیر و قسمت های تکمیلی در آینده نزدیک در قالب خدمات عمومی به ایرانیان ارائه می شود.
بنابراین گزارش، «شِتاک» شبکه و زیرساختی است که بر بستر آن می‌توان نظام امتیازات مشتریان را تجمیع کرد تا از این طریق مشتریان و فروشندگان به یک شبکه گسترده‌تر متصل شوند.

 


ناصر حجازیان رئیس هیات مدیره انیاکدریافت فایل - 27MB

شماره خبر: 38970
تاریخ: چهارشنبه 30 آبان 1397  11:21 AM

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط