• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

مبین‌نت نخستین پروژه کشاورزی هوشمند ایران را راه‌اندازی می‌کند

ICTPRESS - در مراسم امضای تفاهم‌نامه نخستین پروژه کشاورزی هوشمند در ایران، ضمن معرفی شرکت ارتباطات مبین‌نت به‌عنوان نخستین اپراتور حوزه اینترنت اشیاء در بخش کشاورزی، از سرویس هوشمند این شرکت رونمایی شد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، در این مراسم که با همکاری وزارت جهاد و کشاورزی، شرکت ارتباطات مبین‌نت و مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء روز شنبه بیست و ششم تیرماه با حضور دکتر حسین طهرانی و مهندس مهدی غیناقی مدیرعامل و رئیس هیات‌مدیره مبین‌نت، دکتر تاج‌فر دبیرکل مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء و دکتر ارژنگ جوادی معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد، اولین فاز هوشمندسازی ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان البرز به صورت آزمایشی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

 

 

در ابتدای این مراسم، غیناقی رئیس هیات‌مدیره مبین‌نت ضمن اشاره به اهمیت هوشمندسازی در صنعت کشاورزی، از همکاری مبین‌نت و همراه اول در این پروژه خبر داد و ظرفیت‌های موجود در مجموعه «همراه اول کسب‌وکار» را سودمند عنوان کرد.

وی در ادامه گفت: اپراتورهای ارتباطی قطعا باید در کنار بازیگران صنعت کشاورزی باشند تا با راه‌اندازی یک اکوسیستم و ایجاد پروژه‌ای مشترک، زمینه پیاده‌سازی هر چه موفق‌تر فراهم شود.

همچنین جوادی معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی نیز با اشاره به اهمیت اجرای پروژه‌های هوشمندسازی مشابه در صنعت کشاورزی، اظهار داشت: با توجه به اینکه ۱۰۰ هزار هکتار زمین برای انجام چنین پروژه‌هایی داریم، بر انجام هوشمندسازی تاکید داریم و در این راه مصمم هستیم.

در انتهای این نشست، تفاهم‌نامه پروژه مبیفارم با حضور دکتر طهرانی و مهندس غیناقی مدیرعامل رئیس هیأت مدیره مبین‌نت همچنین دکتر تاج‌فر دبیرکل مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء و ارژنگ جوادی معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی به امضا رسید.

 

شماره خبر: 50161
تاریخ: دوشنبه 28 تیر 1400  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط