• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

پرتاب نسل بعدی ماهواره‌های لندست توسط ناسا

1429609544516_10ICTPRESS - . ناسا و مرکز تحقیقات زمین‌شناسی ایالات متحده (USGS) اعلام کرده‌اند با توسعه و پرتاب برنامه‌ریزی‌شده ماهواره "لندست 9" در سال 2023، نسل این ماهواره‌ها را تداوم خواهند بخشید

به گزارش ICTPRESS ، ماهواره‌های لندست برای بیش از 40 سال است که به طور مستمر در حال تصویربرداری از سطح زمین بوده‌اند و داده‌های مهمی را درباره سیاره خاکی به زمینیان مخابره کرده‌اند.
مجموعه ماهواره‌های لندست از سال 1972 از جنگل‌زدایی بستر آمازون، خشکسالی‌ها، آتش‌سوزی جنگل‌ها، رشد شهرهای بزرگ و عقب‌نشینی یخچال‌های قطب تصویربرداری کرده‌اند.
چون استمرار در این ماموریت بسیار مهم است، ماهواره بعدی خانواده لندست، بسیار شبیه "لندست 8" خواهد بود که در سال 2013 به فضا پرتاب شد. ناسا لندست 9 را سازه به‌روز‌شده ماهواره لندست 8 می‌خواند.
این آژانس و مرکز پرواز فضایی گودارد، تولید لندست 9 را بر عهده خواهند داشت؛ ناسا همچنین ماموریت پرتاب این ماهواره را رهبری خواهد کرد در حالی که مرکز تحقیقات زمین‌شناسی ایالات متحده، عملیات این ماهواره‌ و مدیریت داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط آن را بر عهده خواهد داشت.
حسگر مادون‌قرمز حرارتی (TIRS) لندست 8 در ماه فوریه دچار مشکل شد و این موضوع، میزان داده‌های ارائه‌ شده توسط آن را کاهش داد. ناسا اعلام کرده حسگر مادون‌قرمز حرارتی لندست 8 دارای عمر سه ساله بود در حالی که نمونه جدید بر روی لندست 9 پنج سال عمر خواهد داشت.

شماره خبر: 22156
تاریخ: چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط