• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

با پول واردات خودرو در سال گذشته می‌شد 7 هزار اتوبوس دوکابین خرید

image_news_6051ICTPRESS - یک کارشناس برنامه‌ریزی شهری با استناد به آمار گمرک از واردات خودرو در سال گذشته گفت: در سال 93 با وجود تحریم‌های بین المللی در مجموع 103 هزار دستگاه خودرو به ارزش بیش از دو میلیارد و 100 میلیون دلار وارد کشور شد.

به گزارش ICTPRESS ، شهرام جباري‌زادگان با اشاره با اين كه واردات خودرو به ایران به رغم تحريم‌ها نه تنها كاهش پيدا نكرده، بلكه هر سال بيشتر از سال قبل شده، افزود: بر اين اساس، واردات خودرو به كشورمان در سال 93 با وجود ممنوعيت واردات خودروهاي بالاي 2500 سي‌سي، 40 درصد بيشتر از سال 92 بوده است.
وي با بيان اين كه با مبلغ دو ميليارد و 100 ميليون دلار واردات یک ساله خودروهاي عموماً لوكس و بالاي 2500 سي‌سي، امكان احداث و تجهيز 30 كيلومتر مترو در تهران وجود داشت، اظهار كرد: ساخت 30 كيلومتر مترو، برابر با کل خطوط ريلي است كه مديريت شهري هر سال براي توسعه متروي تهران پيش‌بيني نموده است.
جباري‌زادگان با اعلام اين كه چنانچه نگاهمان را از حمل و نقل ريلي معطوف به حمل و نقل اتوبوسي كنيم، با مبلغ دو ميليارد و 100 ميليون دلار مي‌شد 7 هزار دستگاه اتوبوس دوكابين خريداري نمود، تصريح كرد: با اين تعداد اتوبوس كه روزانه قادر به جابه جايي ده و نيم تا 14 ميليون مسافر هستند، ناوگان اتوبوسراني تهران به طور كامل متحول مي‌شود.
اين كارشناس برنامه‌ريزي در پايان با تأكيد بر اين كه جا دارد منابع ارزي كشور با احتياط بيشتر و به شكل بهتري مورد استفاده قرار گيرد، خاطرنشان كرد: به نظر مي‌رسد هيچ محلي به اندازه ناوگان حمل و نقل عمومي و توسعه كيفي و كمي آن كه آرامش، ايمني و رفاه شهروندان را در بر دارد، نيازمند تأمين اعتبار و منابع مورد نياز نباشد و شایسته است که دولت محترم به موازات مديريت شهري، اين موضوع مهم را در پایتخت مورد توجه جدی قرار دهد.

شماره خبر: 22398
تاریخ: شنبه 19 اردیبهشت 1394  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط