اختراع انتقال داده‌های نامرئی در نمایشگرهای آینده توسط محقق ایرانی و همکارانش در "اپل"

محقق ایرانی ICTPRESS - محقق ایرانی شرکت اپل و همکارانش حق امتیاز اختراع جدیدی را به ثبت رسانده‌اند که به نمایشگرهای آینده آیفون اجازه می‌دهد داده‌های نامرئی را منتقل کنند.

به گزارش ICTPRESS ، ابداع جدید "احسان فرخنده"، "برایان شیدل" و "شین جان چوی" می‌تواند به شکل اطلاعات قابل خوانش توسط دستگاه مانند بارکد، جزئیات ایمنی یا کدهای کیوآر باشد که برای کاربران بی‌معنی محسوب می‌شود.
ایده جدید بر این اساس است که آیفون‌ها در آینده از دو نمایشگر برخوردار باشند که یکی توسط کاربر قابل مشاهده بوده و دیگری به شکل نامرئی در زیر آن به انتقال داده‌های مخفی بپردازد.
این مفهوم موسوم به "انتقال نور نامرئی از طریق یک مجموعه نمایشگر" به تازگی توسط شرکت اپل ثبت شده است.
در این مفهوم چند نمایشگر می‌توانند با استفاده از یک نمایشگر کار کنند و پیکسل‌های آنها می‌توانند به سرعت بین اطلاعات مرئی و نامرئی تغییر حالت بدهند.
به ادعای شرکت اپل، این کار به یک برنامه اجازه خواهد داد تا اطلاعات مرئی مربوط به کاربر را نشان داده و همچنین کد پنهان را به دستگاه‌هایی مانند اسکنر بارکد ارائه کند.
این حق امتیاز نشان می‌دهد که کاربرد دیگر فناوری می‌تواند تابش نور نامرئی باشد که اطراف کاربر را روشن خواهد کرد. این کاربری می‌تواند برای مثال به تلفن همراه اجازه بدهد تا برنامه‌های شناسایی چهره را بدون نیاز به افزایش نور صفحه نمایشگر اجرا کند.
یک گواهی اختراع دیگر نیز اوایل سال جاری میلادی به نمایش جزئیاتی در مورد امکان ذخیره اثرانگشت در برنامه cloud پرداخته که می‌توان این اثر را در دستگاه‌های دیگر دارای حسگر بیومتریک نیز مورد استفاده قرار داد. به عبارت دیگر، کاربر پس از ذخیره آنلاین اثر انگشتش می‌تواند اسکنر TouchID را در همه دستگاه‌های دیگر اپل برای ورود به حساب‌های کاربری و پرداخت اینترنتی مورد استفاده قرار بدهد.

شماره خبر: 22418
تاریخ: یکشنبه 20 اردیبهشت 1394