• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

وزیر اقتصاد و صنعت آذربایجان: کریدور شمال _جنوب با حمایت دولت ها اجرایی میشود

VazirICTPRESS - وزیر اقتصاد و صنعت آذربایجان در دهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان گفت: کریدور شمال _ جنوب با حمایت دولت ها اجرایی میشود.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS ، شاهین مصطفی اف وزیر اقتصاد و صنعت آذربایجان در دهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان گفت: ترکیب هیات آذربایجان نشان از اهمیت و دقت روابط ایران و آذربایجان است.
وی بر تلاش های رهبران دو کشور برای گسترش همکاری ها تاکید کرد و افزود: با اطمینان میتوان گفت: روابط دو کشور وارد مرحله نوینی شده است.
وزیر اقتصاد و صنعت آذربایجان اظهار کرد: از برگزاری اجلاس قبل تاکنون بیش 46 سفر رسمی میان دو کشور انجام شده و گام های تجاری مثبتی برداشته شده است.
وی به افزایش 50 درصدی سفرهای ایرانیان به آذربایجان اشاره کرد و گفت: سعی ما بر آن است که صدور روادید میان تجار به خصوص در نقاط مرزی تسهیل یابد.
وی هدف این کمیسیون را گسترش مناسبات اقتصادی در راستای روابط سیاسی عنوان کرد و افزود: در زمینه نفت، گاز، حمل و نقل، مسائل بشردوستانه فرهنگی و توریسم و خصوصاً تاسیس کریدور شمال به جنوب همکاری خواهیم داشت.
شاهین مصطفی اف تاسیس کریدور شمال به جنوب  را وابسته به حمایت دولتها خواند و گفت: انجام این مهم می تواند موجب گسترش روابط چند جانبه  ایران و آذربایجان، روسیه و گرجستان شود.
وی با اشاره به اینکه در دو ساله اخیر 485 دانشجوی ایرانی در باکو تحصیل میکنند ادامه داد: همچنین تفاهم نامه هایی میان وزارت بهداشت دو کشور  امضا شده است.
وزیر اقتصاد و صنعت آذربایجان تصریح کرد:  در زمینه همکاری های بانکی  دوکشور از روابط خوبی برخوردارند و دراین کمیسیون مشترک، معاون بانک مرکزی ایران و آذربایجان حضور یافته اند.
 وی برهمکاری دوکشور در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکیدکرد و ادامه داد:  روابط سه جانبه ایران، آذربایجان و روسیه در زمینه های مختلف، بسیار حائز اهمیت است.
شاهین مصطفی اف، اراده روسای دوکشور، درگسترش  مناسبات سیاسی و اقتصادی را بسیار مثبت خواند و گفت:  رییس جمهور آذربایجان، خواستار گسترش مناسبات ایران و آذربایجان است.

شماره خبر: 26308
تاریخ: سه شنبه 1 دی 1394  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط