• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

پنتاگون پیشرفته ترین هواپیمای فضایی جهان را میسازد

havapeymaICTPRESS - آمریکا در حال ساخت پیشرفته ترین هواپیمای فضایی جهان است، پروژه ای متفاوت که رسیدن به مدار زمین را ساده تر از هر زمان دیگری میکند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اگرچه هم اکنون دارای یک فروند هواپیمای فضایی موسوم به X-۳۷B است اما آژانس پروژه های تحقیقات پیشرفته دفاعی آمریکا (DARPA) بعنوان بازوی تحقیقات نظامی این کشور خواهان هواپیمای فضایی دیگری است.
این هواپیمای فضایی جدید که XS-۱ نام دارد، با هدف جاه طلبانه ای طراحی و ساخته میشود که میتوان از آن بعنوان تحولی شگرف در پروژه های نظامی آینده یاد کرد. بر این اساس هواپیمای فضایی XS-۱ با برخورداری از قابلیت مهمی نظیر حمل حدود ۱.۵ تن بار به مدار زمین، آن هم به طور روزانه، برنامه های نظامی مرموز آمریکا را متحول خواهد کرد.
دانشمندانی که در این پروژه حضور دارند معتقدند که هزینه انتقال چنین محموله های سنگینی به مدار زمین تنها ۵ میلیون دلار خواهد بود.
اینکه چنین هواپیمای فضایی بتواند هر روز از زمین برخاسته و با رساندن خود به مدار زمین، محموله خود را رها و بار دیگر در زمین فرود آید امکان فوق العاده ای است که کمتر کارشناسی تصور آن را میکرده است.
طراحی و ساخت این هواپیمای فضایی جدید بر اساس یک استراتژی کلی دنبال میشود: دسترسی پیوسته و کم هزینه به فضا. در واقع پنتاگون به دنبال راهی جدید برای انتقال ماهواره ها به مدار زمین است و تلاش میکند این کار را به یک رویه روزمره تبدیل کند.
به عقیده کارشناسان علوم فضایی، رسیدن به فضا دیگر کار دشواری محسوب نمیشود بلکه انجام ارزان قیمت این کار است که به چالشی بزرگ برای فعالان این عرصه تبدیل شده و حالا با پروژه هایی نظیر هواپیمای فضایی XS-۱ این چشم انداز دست یافتنی تر از هر زمان دیگری خواهد شد.

شماره خبر: 28828
تاریخ: شنبه 8 خرداد 1395  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط