راه‌اندازی کمپین "پنج‌پنج تا" با هدف حمایت از بیماران هموفیلی

ICTPRESS - کمپین "پنج‌پنج تا" همت پنج هزار پشتیبان نیکوکار است که با پرداخت پنج دلار معادل 17 هزار و 500 تومان، در خرید و تجهیز آزمایشگاه انعقاد مرکز درمان جامع هموفیلی ایران متعلق به کانون هموفیلی ایران، مشارکت میکنند.

به گزارش شکبه خبری ICTPRESS، این کمپین از جانب کانون هموفیلی ایران تقریبا از یک‌ ماه و نیم پیش در مجموعه سرمایه‌پذیری جمعی فاندوران شکل گرفته و تا پایان مردادماه ادامه دارد.

بیماری هموفیلی معروفترین بیماری خونریزی‌دهنده است که مبتلایان به آن از کمبود پروتئینهای 8 یا 9 رنج میبرند. صرف‌ نظر از مخاطرات خونریزیهای خارجی، خونریزیهای داخلی در مفاصل و بافتهای نرم عضلات در این بیماران، دردهای بسیار شدیدی ایجاد میکند که در صورت عدم درمان به موقع میتواند به معلولیت منجر شود.

مبتلایان به انواع اختلالات انعقادی با توجه به هزینه‌های گزاف آن نیازمند حمایت دولت، بخش خصوصی و افراد خیر و نیکوکار هستند. آزمایشگاه انعقاد مرکز درمان جامع هموفیلی ایران یکی از سه مرکز مرجع مورد تایید وزارت بهداشت در تشخیص انواع اختلالات انعقادی و تنها مرکز آزمایشگاهی در حوزه اختلالات انعقادی خونریزی‌دهنده است که تحت نظارت بین‌المللی فعالیت میکند.

این دستگاه جهت استقرار در این آزمایشگاه مهم که به کلیه بیماران هموفیلی در سراسر کشور خدمات ارایه می‌دهد مورد نیاز فوری است. تشخیص صحیح در حوزه بیماری‌های خونریزی‌دهنده کلید اصلی برای درمان صحیح است و این دستگاه نقش مهمی در تشخیص انواع اختلالات پلاکتی و انواع بیماری ون ویلبراند دارد.

همچنین با وجود این دستگاه، امکان غربالگری بیماریهای خونریزی‌دهنده که از هر هزار نفر یک نفر را شامل میشود فراهم خواهد بود و با کمک آن حتی میتوان زنان و دختران مبتلا به انواع اختلالات انعقادی را شناسایی کرد.

در حال حاضر کانون هموفیلی ایران تصمیم به خرید این دستگاه برای آزمایشگاه تخصصی انعقاد مرکز درمان جامع به جای دستگاهی که از کار افتاده گرفته است. طبق فاکتور استعلام شده قیمت خرید آن دستگاه 25 هزار و 247 دلار و حدودا معادل 86 میلیون تومان است که حداقل 25 میلیون تومان برای ثبت سفارش اولیه نیاز است.

حداقل مبلغ ثبت سفارش به عنوان مبلغ مورد نیاز کمپین در فاندوران به نشانی fundorun.com در نظر گرفته شده و چنانچه این کمپین به موفقیت برسد کانون هموفیلی ایران میتواند سفارش اولیه دستگاه را ثبت کند؛ مازاد کمپین نیز به خرید این دستگاه تخصیص خواهد یافت.  حمایت و مشارکت خود را با هشتگ #پنج_پنج_تا در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

 

شماره خبر: 29940
تاریخ: دوشنبه 11 مرداد 1395