• © تمامی حقوق این وب سايت متعلق به ICTPress.IR می باشد.
    © Copyright 1998-2013 ICTPress.IR - ICT
Facebook
Twtitter
Twtitter
نسخه مناسب چاپ

رشد 200 درصدی در تعداد آثار دریافتی نهمین جشنواره رسانه های دیجیتال

رشد-200-درصدی-در-تعداد-آثار-دریافتی-نهمین-جشنواره-رسانه-های-دیجیتالICTPRESS - رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال: امسال شاهد استقبال مناسبی از نهمین جشنواره رسانه های دیجیتال هستیم به گونه ای که هم اکنون شاهد رشد 200 درصدی تعداد آثار نسبت به سال گذشته هستیم.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال: امسال شاهد استقبال مناسبی از نهمین جشنواره رسانه های دیجیتال هستیم به گونه ای که هم اکنون شاهد رشد 200 درصدی تعداد آثار نسبت به سال گذشته هستیم.

به گزارش ستادخبری روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال موسویان گفت: جشنواره ملی رسانه های دیجیتال مهمترین آوردگاه رسانه های دیجیتال کشور است که توانسته در سالیان متمادی جایگاه خود را در بین فعالان این حوزه پیدا نماید.در این جشنواره تمامی قالب های رسانه های دیجیتال اعم از نرم افزار چند رسانه ای، محتوای تلفن  همراه و هوشمند، بازی های رایانه ای، رسانه های برخط، هنر های دیجیتال به عنوان بخش های اصلی جشنواره در نظر گرفته می شوند و موضوعات فرهنگی و اجتماعی اولویت داربه عنوان محور های موضوعی جشنواره انتخاب واعلام می گردند. در جشنواره امسال 8 بخش و 11 محور موضوعی در نظر گرفته شده است که برای برگزیدگان هر عنوان تا 10 سکه بهار آزادی جایزه در نظر گرفته ایم.       
وی گفت: امسال شاهد استقبال مناسبی از نهمین جشنواره رسانه های دیجیتال هستیم به گونه ای که تا کنون 200 درصد رشد در تعداد آثار دریافتی نسبت به سال گذشته داشته ایم. در کنار این رشد کمی کیفیت آثار دریافتی به شکل قابل ملاحضه ای ارتقا یافته است که نشان از تخصصی شدن بازار و شناخت مناسب فعالان رسانه های دیجیتال از نیازهای عمومی جامعه است.

موسویان در ادامه آماری در خصوص شرکت کنندگان بخش های مختلف جشنواره رسانه های دیجیتال ارائه نمود که در آن شرکت کنندگان بخش رسانه های برخط و تلفن همراه به ترتیب در رتبه اول و دوم تعداد ارسال اثر جشنواره قرار دارند که به معنای اقبال بازار به فعالیت برخط و تولید محتوا بر پایه گجت ها و پلتفرم های جدید است. 

در نمودار های ارائه شده درصد موضوعی آثار دریافتی در جشنواره شامل معارف، آموزش هوشمند، سلامت و زندگی سالم، تجارت و کسب و کار، ابزار های تولید و نشر محتوا، بازی و سرگرمی، علمی و پژوهشی، فرهنگسازی استفاده صحیح از رسانه های دیجیتال، خانواده و سبک زندگی، فرهنگ و تمدن، فعالیت های فرهنگی و اجتماعی، مقاومت و انقلاب اسلامی وجود دارد که قابل تأمل است. 

ایشان مهمترین اهداف برگزاری جشنواره را کمک به رتبه بندی محصولات و خدمات، شتابدهی به امرساماندهی رسانه های دیجیتال وجریان سازی تولید محتوا بر شمرد و افزود: فعلا معیار سنجش عیار محصولات و خدمات رسانه های دجیتال، جشنواره های مختلف رسانه های دیجیتال و نشان سرآمد است که  البته امسال تارنماهای اینترنتی و اپلیکیشن های همراه و هوشمند داوری مردمی خواهند شد و در آینده نزدیک نظام رتبه بندی مناسبی را پیاده خواهیم نمود که مبتنی بر نظرات مردمی باشد.

وی مزیت نسبی جشنواره رسانه های دیجیتال را، داوری تخصصی کاربرگی و مکانیزه آن عنوان نمود که بدون اعمال سلایق و دخالت عوامل مرکز می باشد و اعمال حاکمیت در جشنواره ها را از طریق تعیین محورهای موضوعی خاص، اعمال سیاست های تشویقی برای برگزیدگان و اهدای جوایز مختلف برشمردکه از طریق آن نتایج نهایی جشنواره کمترین تاثیرپذیری را از سیاست ها و فرایندها مرکز خواهند داشت.

ایشان در خصوص سوالی در خصوص وضعیت ساماندهی شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها،بالاخص کانال های تلگرام گفت: که ثبت این کانال ها و تارنما ها به صورت مستمر و فزاینده در تارنمایhttp://www.saramad.ir   در جریان است و شرکت کنندگان در جشنواره نیز می بایست در تارنمای مذکور ثبت نام نموده و سپس اقدام به شرکت در جشنواره نمایند، در غیر اینصورت در داوری نهایی شرکت داده نخواهند شد و این یکی از مزیت های جشنواره است، که فراخوانی برای ساماندهی رسانه های برخط است و این رویه در تمامی جشنواره هایی که مجوز برگزاری خود را از مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال دریافت نموده اند اعمال خواهد شد.موسویان افزود: اسفند ماه امسال مراسم با شکوهی با حضور فعالان رسانه های دیجیتال، اصحاب فرهنگ و هنر و برگزیدگان رسانه های دیجیتال با حضور مسئولین کشوری و لشکری برگزار و در آن مراسم از برترین های نهمین جشنواره ملی رسانه های دیجیتال و فعالان رسانه های دیجیتال سال 95 تقدیر خواهد شد.

لازم به ذکر است جهت شرکت در نهمین جشنواره رسانه های دیجیتال تنها 3 روز دیگر مهلت باقی است و علاقمندان می توانند جهت شرکت در این رویداد به نشانی  http://fair.saramad.ir  مراجعه نمایند.
 

شماره خبر: 31720
تاریخ: سه شنبه 5 بهمن 1395  

نظر خود را برای ما ارسال کنید

نام شما:
ایمیل شما:
نظر شما:
کد امنیتی:
Jasjoo CAPTCHA

پیوندهای مرتبط